Bezpłatna infolinia z pomocą prawną dla ofiar wojny na Ukrainie

Bezpłatna infolinia z pomocą prawną dla ofiar wojny na Ukrainie
Fot. Depositphptos.com
PAP/mł

Samorząd radców prawnych i inne zawody prawnicze uruchomili bezpłatną infolinię w kilku językach m.in. polskim, ukraińskim i angielskim. Pod numerem +48 800 088 544 osoby pokrzywdzone wojną na Ukrainie mogą szukać bezpłatnej pomocy prawnej. 

 

Jak informuje Krajowa Izba Radców Prawnych, infolinia Centrum Koordynacji Pomocy Prawnej działa - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 10. do 19. Jej konsultanci udzielają informacji o zakresie prowadzonej pomocy oraz miejscach i godzinach funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej.

Pomoc ta jest udzielana pro bono przez radców prawnych, adwokatów, przedstawicieli wszystkich zawodów i stowarzyszeń prawniczych oraz prawników organizacji pozarządowych przy współpracy z prawnikami ukraińskimi i tłumaczami. W Polsce funkcjonują już 42 punkty stacjonarne, w których ofiary wojny na Ukrainie mogą liczyć na wsparcie prawne.

- Centrum będzie działać tak długo, jak długo Ukrainkom i Ukraińcom, szukającym w Polsce bezpiecznego schronienia, potrzebna będzie pomoc prawna. Jesteśmy z Wami! - zapewniają organizatorzy.

Centrum zaprasza do współpracy wszystkich prawników i osoby mogące pomóc w tłumaczeniach udzielanych informacji i opracowywanych dokumentów. Informacje o działalności centrum i formularze zgłoszeniowe osób chętnych do współpracy są dostępne na stronie internetowej prawnicyukrainie.pl.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Nowe, poszerzone wydanie bestselleru bpa Grzegorza Rysia.

Miłosierdzie pozostaje wielką tajemnicą Boga i wielkim skandalem w oczach ludzi. Zawiera w sobie to, z czym mamy największe trudności: współczucie, przebaczenie, nawrócenie. Nie stawia warunków, nie zna...

Skomentuj artykuł

Bezpłatna infolinia z pomocą prawną dla ofiar wojny na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.