"Rz": Prezentowy boom na początku grudnia

"Rz": Prezentowy boom na początku grudnia
(fot. paulgalipeau.com/flickr.com)
PAP / psd

Sklepy i firmy kurierskie już szykują się na sezon świąteczny, który na dobre ruszy za dwa tygodnie - donosi "Rzeczpospolita"

"Polacy planują zrobić zakupy świąteczne między 1 a 15 grudnia. Polska wyróżnia się silną koncentracją aktywności zakupowej w tym okresie" - wyjaśnia Magdalena Jończak, dyrektor działu konsultingu Deloitte. O tym, że nie wolimy zostawić zakupów na później, świadczą też dane portalu aukcyjnego Ebay. Wynika z nich, że 14 grudnia wypada dzień, kiedy kupowanych jest najwięcej przedmiotów.

Firmy kurierskie, jak i same e-sklepy zwykle już od początku grudnia zaczynają informować klientów, do kiedy złożenie zamówienia gwarantuje zrealizowanie dostawy na czas. Allegro, czyli najpopularniejszy i największy sprzedawca internetowy w Polsce, już rozpoczęło kampanię reklamową zachęcającą do zrobienia zakupów świątecznych w sieci.

Jak zapewnia Tomasz Buraś, prezes DHL Express Poland, program przygotowania do szczytu paczkowego rozpoczął się już w drugim kwartale. Jest to szereg projektów mających na celu przygotowanie sieci i infrastruktury technicznej do obsłużenia zwiększonego wolumenu przesyłek oraz contact center do obsługi większej liczby zapytań klientów. Inne firmy także zwierają szyki i szykują się do najważniejszego okresu w roku.

W poprzednich latach liczba przesyłek rosła proporcjonalnie do obrotów w e-handlu, czyli o co najmniej kilkanaście procent rocznie. "I tak zawsze pojawia się sporo zamówień, które zrealizujemy dopiero po świętach. Klienci zawsze liczą, że może jednak się uda" - przyznaje jeden z e-sklepów.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Rz": Prezentowy boom na początku grudnia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.