Sondaż: ponad 85 procent włoskich rodziców popiera otwarcie szkół we wrześniu

Sondaż: ponad 85 procent włoskich rodziców popiera otwarcie szkół we wrześniu
fot. Deposit Photos
1 tydzień temu
PAP / sz

Ponad 85 procent rodziców we Włoszech popiera decyzję rządu o ponownym otwarciu szkół we wrześniu- wynika z sondażu. Jednocześnie ponad 60 procent matek i ojców pozytywnie oceniło przebieg nauczania zdalnego od marca do czerwca.

Rezultaty sondażu Instytutu Badań IZI wskazują, że 51 procent rodziców pośle swoje dzieci do szkoły , jeśli Ministerstwo Oświaty wprowadzi właściwe reguły bezpieczeństwa sanitarnego, a 34 procent zrobi to w każdych okolicznościach , gdyż uważa nauczanie w szkole za nie do zastąpienia przez naukę zdalną.

Lekcje online wiosną tego roku negatywnie oceniło 39 procent ankietowanych kładąc nacisk przede wszystkim na negatywne skutki braku bezpośrednich kontaktów , a także na wzrost nierówności między uczniami , gdyż nie wszyscy mają dostęp do komputerów i szybkiego internetu. Ponadto jedna piąta włoskich rodziców oceniła, że nauczyciele nie są odpowiednio przygotowani do zdalnego prowadzenia lekcji.

Około 15 procent uczestników sondażu nie popiera powrotu do szkół, zapowiedzianego na 14 września uważając, że niemożliwe jest zagwarantowanie uczniom bezpieczeństwa zdrowotnego podczas pandemii.

Ankietowanych zapytano także, co ich zdaniem należałoby zrobić, gdyby doszło do ponownego wzrostu zakażeń koronawirusem i drugiej fali epidemii. Prawie dwie trzecie rodziców opowiedziało się za wznowieniem lekcji zdalnych, zaś jedna trzecia twierdzi, że nauczanie w szkołach powinno i wtedy być kontynuowane.

Ministerstwo Oświaty w Rzymie opracowuje zasady powrotu uczniów od nowego roku szkolnego w warunkach reżimu sanitarnego. Klasy mają być mniej liczne , a ławki- jednoosobowe. Ponadto szefowa resortu Lucia Azzolina powiedziała, że rozważana jest możliwość wprowadzenia jednego dnia w tygodniu nauki zdalnej dla uczniów powyżej 14 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton
18,39 zł
30,65 zł

„Niczego się nie boję…” Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania w...

Skomentuj artykuł

Sondaż: ponad 85 procent włoskich rodziców popiera otwarcie szkół we wrześniu
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Sondaż: ponad 85 procent włoskich rodziców popiera otwarcie szkół we wrześniu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.