Straż Graniczna: na Ukrainę wróciło więcej osób, niż wyjechało z kraju z powodu wojny

Straż Graniczna: na Ukrainę wróciło więcej osób, niż wyjechało z kraju z powodu wojny
Wojna na Ukrainie (fot. Sergey Kozłov/EPA/PAP)
PAP/mk

Według danych przekazanych przez ukraińskie służby graniczne w ostatnich tygodniach do kraju wróciło więcej osób niż w tym czasie wyjechało z Ukrainy.

Od 9 maja do 1 czerwca na Ukrainę wróciło 167 tys. osób więcej, niż z niego wyjechało; w tym czasie każdego dnia liczba osób wjeżdżających na Ukrainę była wyższa od liczby osób kraj opuszczających - podała w piątek Państwowa Służba Graniczna Ukrainy, cytowana przez agencję Interfax-Ukraina.

W czwartek z kraju wyjechało 35 tys. osób, a wróciło do niego ponad 37 tys. Zauważono również, że w dniu tym liczba pojazdów z pomocą humanitarną nieznacznie wzrosła w porównaniu ze środą. W czwartek zarejestrowano 158 takich pojazdów, o cztery więcej niż dzień wcześniej.

Według środowych danych Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. uchodźców (UNHCR) od początku rosyjskiej inwazji z Ukrainy wyjechało niemal 7 mln osób, z których 3,7 mln udało się do Polski. Do środy - według danych ONZ - na Ukrainę powróciło 2,1 mln osób. Liczba ta nie obejmuje danych z Węgier, Rosji i Białorusi.

Dziś mija 100 dni od agresji Rosji na Ukrainę i rozpętania wojny przez Władimira Putina.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Skomentuj artykuł

Straż Graniczna: na Ukrainę wróciło więcej osób, niż wyjechało z kraju z powodu wojny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.