Syn Pawła Królikowskiego odwiedził grób ojca. To, co zobaczył, wzrusza i chwyta za serce

Syn Pawła Królikowskiego odwiedził grób ojca. To, co zobaczył, wzrusza i chwyta za serce
fot. Fryta 73 / Wikimedia Commons / C BY-SA 2.0
RMF FM / PAP / pk

Jak wygląda grób Pawła Królikowskiego po niemal dwóch latach od pogrzebu? Zdjęcia opublikowane przez Antoniego, syna aktora, nie zostawiają wątpliwości - Polacy wciąż kochają tego artystę.

W uroczystość Wszystkich Świętych Antoni Królikowski, syn znanego i lubianego aktora, opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie grobu swojego ojca. Jak informuje RMF FM, na grobie artysty "trudno było znaleźć wolne miejsce, w którym można by postawić kolejny znicz czy położyć następną wiązankę".

Pawła Królikowskiego nie ma już z nami od prawie dwóch lat. Aktor podbił serca Polaków jako Kusy z serialu "Ranczo". Choć grał w wielu polskich filmach i serialach, to właśnie rola Kusego sprawiła, że aktor został dosłownie pokochany przez widzów.

Aktor zmarł 27 lutego 2020 po długiej chorobie. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Zmagał się z tętniakiem mózgu.

Jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Od 16 kwietnia 2018 r. do ostatnich dni pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

W latach 1987-90 występował w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Zadebiutował w 1984 r. rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży "Dzień kolibra". w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego (1984). Obraz został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago. W czasie studiów zagrał w telewizyjnym filmie Łukasza Wylężałka "Ludożerca" (1987), przygodowej "Opowieści Harleya" (1987), do której skomponował i napisał tekst piosenki "Mój Harley", a także w dramacie "Pantarej" (1987), gdzie wystąpił w roli narkomana. Za jego najważniejszą i najbardziej dojrzałą rolę uchodzi kreacja w "Helu" Kingi Dębskiej (2009).

Widzowie pokochali Królikowskiego za role serialowe, grał m.in. onkologa profesora Sławomira Starzyńskiego w "Na dobre i na złe" (2005–2006), a przede wszystkim Jakuba Kusego w serialu "Ranczo". Za tę rolę otrzymał w 2007 roku nagrodę "Melonik" dla najlepszego aktora komediowego na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Ostatnio był jurorem w telewizyjnym programie "Twoja Twarz brzmi znajomo".

W kwietniu 2018 r. został wybrany na prezesa Związku Artystów Scen Polskich. "Moim celem i zadaniem jest to, by ZASP stał się też współorganizatorem produkcji medialnych w Polsce. To jest moje marzenie. Aby aktorzy kojarzyli ZASP z miejscem, w którym interesujemy się naszym zawodem medialnym z punktu widzenia, jakości pracy i finansów. Tak, by wysyłać czytelny sygnał, że jak coś będzie kojarzone z marką ZASP-u - to wiadomo, iż jest prestiżowe dla uczestników, ma wysoką, jakość, no i jest dobrze płatne. Chcę uniknąć skojarzeń, iż to jest rodzina z prowincji, której się zawaliła chałupa i trzeba ją wspierać, bo taki niestety wizerunek ZASP-u został wykreowany przez ostatnie lata" - mówił w wywiadzie dla PAP, krótko po objęciu stanowiska.

Aktor trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem, w piątek 20 grudnia. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym. 

 

Źródło: RMF FM / PAP / pk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Syn Pawła Królikowskiego odwiedził grób ojca. To, co zobaczył, wzrusza i chwyta za serce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.