Szef francuskiego MSW: Wydaliliśmy z kraju imama za wygłaszanie nienawistnych przemówień

Szef francuskiego MSW: Wydaliliśmy z kraju imama za wygłaszanie nienawistnych przemówień
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Francja wydaliła do Tunezji imama, który wygłaszał nienawistne przemówienia przeciwko kobietom i Żydom, a także nazwał francuską flagę "szatańską" - poinformował minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin.

„Radykalny imam Mahjoub Mahjoubi został właśnie wydalony z Francji, niecałe 12 godzin po aresztowaniu” - napisał Darmanin w czwartek wieczorem na portalu X.

DEON.PL POLECA
Według niego dowodzi to, że „prawo imigracyjne, bez którego tak szybkie wydalenie nie byłoby możliwe, czyni Francję silniejszą”.

Według nakazu wydalenia, którego treść przytoczyła telewizja BFMTV, imam został oskarżony o wygłaszanie kontrowersyjnych przemówień w meczecie w Bagnols-sur-Ceze w południowej części kraju.

DEON.PL POLECA

W swoich kazaniach miał przekazywać „nietolerancyjną i brutalną koncepcję islamu, mogącą zachęcać do zachowań sprzecznych z wartościami Republiki”, w tym m.in. dyskryminacji kobiet czy wywoływania napięć w relacjach ze społecznością żydowską.

Prawnik imama zapowiedział odwołanie od decyzji władz.

Pod koniec stycznia we Francji weszła w życie nowa ustawa migracyjna, która przewiduje m.in. uproszczenie wielu procedur, w tym deportacji cudzoziemców skazanych za przestępstwa i wykroczenia.

Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w 2020 roku, że chce zakończyć działalność w kraju około 300 imamów wysłanych przez inne państwa i zwiększyć liczbę tych wykształconych we Francji - przypomniała agencja AFP. Od stycznia Francja nie przyjmuje już imamów oddelegowanych przez inne kraje - dodano.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szef francuskiego MSW: Wydaliliśmy z kraju imama za wygłaszanie nienawistnych przemówień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.