Szef UNHCR: straciliśmy kontakt z naszymi pracownikami w Mariupolu

Szef UNHCR: straciliśmy kontakt z naszymi pracownikami w Mariupolu
Zdjęcie z satelity ukazujące ogrom zniszczeń w Mariupolu, 29 marca 2022 r. Fot. MAXAR TECHNOLOGIES HANDOUT / PAP/ EPA
PAP/mł

- Straciliśmy kontakt z naszymi pracownikami w Mariupolu. Część z nich zdołała wydostać się z miasta, ale inni są tam nadal i nie możemy się z nimi skomunikować - powiedział w środę w wywiadzie dla CNN Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców Filippo Grandi. 

 

Grandi zaapelował do Rosji o "prawdziwe zobowiązanie się" do zawieszenia walk w celu stworzenia korytarzy humanitarnych. Podkreślił, że dotarcie z pomocą do osób potrzebujących jest bardzo trudne i misje UNHCR nie są w stanie tego zrobić bez zapewnienia o bezpiecznym dostępie.

"Zdołaliśmy udzielić pomocy w Charkowie w ubiegłym tygodniu, ale żeby to zrobić potrzebujemy realnych zobowiązań, że nie będzie walk i potrzebujemy trochę czasu" - dodał Grandi.

Wcześniej w środę zastępczyni sekretarza generalnego ONZ ds. humanitarnych Joyce Msuya poinformowała, że w ciągu miesiąca Ukrainę opuściło łącznie 3,9 mln ludzi a 6,5 mln zostało wewnętrznymi uchodźcami. 

DEON.PL POLECA

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jean-Pierre de Caussade SJ

Książka ta odnosi się do zdrowej nauki Kościoła i powraca do prawidłowej ideologii. Mówi m.in.: o świętości polegającej na wierności porządkowi i zamysłom Bożym, obowiązkach dusz, ojcowskim wsparciu Boga czy o próbach jakie przechodzi dusza.

...

Skomentuj artykuł

Szef UNHCR: straciliśmy kontakt z naszymi pracownikami w Mariupolu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.