Tajwan w niezwykły sposób dziękuje Polsce za szczepionki przeciw COVID-19

Tajwan w niezwykły sposób dziękuje Polsce za szczepionki przeciw COVID-19
Fot. depositphotos.com
interia.pl / tk

Polska przekazała Tajwanowi 400 tys. szczepionek na COVID-19. Gest ten został doceniony przez rząd i obywateli azjatyckiego państwa. Na najwyższym budynku w Tajwanie wyświetlono flagę Polski z napisem „Thank You”.

Tajwan stanął w obliczu niedoboru szczepionek w związku z rosnącą liczbą zachorowań na koronawirusa. Z pomocą przyszedł polski rząd, który postanowił przekazać Tajwanowi 400 tys. dawek firmy AstraZeneca. Polska stała się tym samym trzecim największym dawcą szczepionek dla tego kraju zaraz po Japonii i USA.

W ramach podziękowań na najwyższym w Tajwanie budynku, Taipei101, wyświetlono flagę Polski z napisem „Thank You”. Dodatkowo widoczne były napisy: "Dziękujemy Polsko", "Przyjaźń pomimo dystansu" i "Niezłomna przyjaźń".

Na oficjalnych profilach mediów społecznościowych rządu Tajwanu pojawiły się podziękowania za szczepionki przeciw COVID-19. "Jesteśmy wzruszeni tym wielkodusznym gestem oraz przekazujemy szczere podziękowania dla rządu i obywateli tego europejskiego kraju. Współpraca i solidarność pokonają pandemię. Tak! Polska może pomóc" – tak podziękował Polsce tajwański resort spraw zagranicznych.

Za pomoc dziękuje także prezydent Tajwanu Caj Ing-wen, która napisała w mediach społecznościowych: "Ta pomoc nie tylko świadczy o polsko-tajwańskiej przyjaźni, jest również kolejnym świadectwem wzajemnego wsparcia, jakiego udzielają sobie demokratyczne państwa w walce z pandemią".

Źródło: interia.com / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
św. Ignacy Loyola

Jednakże w tym [następstwie myśli] była taka różnica: kiedy myślał o rzeczach światowych, doznawał w tym wielkiej przyjemności, a kiedy znużony porzucał te myśli, czuł się oschły i niezadowolony. Kiedy znów myślał o odbyciu boso...

Skomentuj artykuł

Tajwan w niezwykły sposób dziękuje Polsce za szczepionki przeciw COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.