TCS: Trójka Polaków wystąpi w Bischofshofen

TCS: Trójka Polaków wystąpi w Bischofshofen
Stefan Hula podczas treningu w Bischofshofen. Jutro wystąpi w głównym konkursie (fot. PAP/Grzegorz Momot)
inf. wł. / ŁK

Trójkę Polaków obejrzymy w ostatnim konkursie 58. Turnieju Czterech Skoczni, który odbędzie się w środę w Bischofshofen. Oprócz Adama Małysza, który miał zapewnioną kwalifikację, do zawodów awansowali Stefan Hula i Kamil Stoch.

Jako pierwszy z Polaków w kwalifikacjach skakał Hula. Osiągnął odległość 121,5 m, co dało mu ostatecznie 39. pozycję. Stoch był o 5 metrów lepszy (18. lokata, ex-aquo z Francuzem Emmanuelem Chedalem). Nie udało się awansować Krzysztofowi Miętusowi, który zaliczył zaledwie 117 metrów i zajął odległe, 53. miejsce.

Najlepszy z Polaków był Małysz. Skok na odległość 128,5 metra był 14 wynikiem rywalizacji. W środę rywalem skoczka z Wisły w pierwszej serii będzie Japończyk Fumihise Yumoto. Stoch zmierzy się z Czechem Lukasem Hlavą, a Hula z Andreasem Kuettelem

Kwalifikacje wygrał zaskakująco Austriak Martin Koch, który jako jedyny osiągnął granicę 140 metrów. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer - 136,5 m, a trzecie Michael Uhrmann, który skoczył metr dalej od Austriaka, ale w znacznie gorszym stylu i przegrał o 0,2 punktu. Słabo spisał się Simmon Amman. Szwajcar wylądował na 124 metrze, co dało mu dopiero 27. pozycję.

DEON.PL POLECA

DEON.PL POLECA


Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

TCS: Trójka Polaków wystąpi w Bischofshofen
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.