UE deklaruje chęć pogłębienia współpracy z Mołdawią po wyborach w tym kraju

UE deklaruje chęć pogłębienia współpracy z Mołdawią po wyborach w tym kraju
(fot. PAP/EPA/STRINGER)
1 rok temu
PAP / jb

Liderzy instytucji unijnych wyrazili w poniedziałek gotowość do zacieśnienia więzi z Mołdawią po tym, jak wybory prezydenckie w tym kraju wygrała w niedzielę prozachodnia była premier Maia Sandu.

 

"Gratulacje dla Mai Sandu z okazji jej zwycięstwa w wyborach. Mieszkańcy Mołdawii wyraźnie wybrali kurs, który stawia na pierwszym miejscu sprawiedliwość, prawdziwą walkę z korupcją i bardziej sprawiedliwe społeczeństwo. EU jest gotowa zintensyfikować naszą bliską współpracę" - napisał w poniedziałek na Twitterze szef Rady Europejskiej Charles Michel.

Gratulacje złożyła też przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Jak zaznaczyła, zwycięstwo Sandu "jest wyraźnym wezwaniem do walki z korupcją i przywróceniem poszanowania praworządności". "UE jest gotowa wspierać Mołdawię" - podkreśliła Niemka na Twitterze.

Mołdawska Centralna Komisja Wyborcza po podliczeniu 100 proc. głosów poinformowała w poniedziałek, że Sandu wygrała wybory prezydenckie z wynikiem 57,75 proc. głosów. Obecny prezydent Igor Dodon uzyskał 42,25 proc. głosów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

UE deklaruje chęć pogłębienia współpracy z Mołdawią po wyborach w tym kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.