UE w oświadczeniu: należy unikać zachęt do nielegalnej migracji

UE w oświadczeniu: należy unikać zachęt do nielegalnej migracji
fot. depositphotos.com
PAP / ml

UE i jej państwa członkowskie są zdecydowane działać wspólnie, aby zapobiec nawrotowi niekontrolowanych nielegalnych ruchów migracyjnych na dużą skalę, z jakimi zmagano się w przeszłości. Należy unikać zachęt do nielegalnej migracji - głosi wspólne oświadczenie przyjęte przez ministrów spraw wewnętrznych UE.

We wtorek w Brukseli odbyło się nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych UE ws. kryzysu w Afganistanie i kwestii dot. migracji. Zakończyło się przyjęciem wspólnego oświadczenia "27-ki" w tej sprawie.

Kraje UE uzgodniły zwiększenie pomocy dla Afgańczyków, choć w oświadczeniu nie ma szczegółów dot. zakresu tej pomocy. Wspólny dokument dot. też kwestii migracyjnych.

"Opierając się na zdobytych doświadczeniach, UE i jej państwa członkowskie są zdecydowane działać wspólnie, aby zapobiec nawrotowi niekontrolowanych nielegalnych ruchów migracyjnych na dużą skalę, z jakimi zmagano się w przeszłości, poprzez przygotowanie skoordynowanej i uporządkowanej reakcji. Należy unikać zachęt do nielegalnej migracji" - to fragment wspólnego oświadczenia unijnej "27-ki".

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

UE w oświadczeniu: należy unikać zachęt do nielegalnej migracji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.