Ukraina: Ambasador USA: Zaczęły się szkolenia ukraińskich pilotów na F-16

Ukraina: Ambasador USA: Zaczęły się szkolenia ukraińskich pilotów na F-16
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. depositphotos.com/pl)
PAP/dm

Ukraińscy piloci rozpoczęli już szkolenia na myśliwcach F-16 - potwierdziła ambasadorka USA na Ukrainie Bridget A. Brink na komunikatorze X w nocy z czwartku na piątek.

- Ukraińscy piloci już przechodzą szkolenie na F-16 w (bazie) Narodowej Gwardii Powietrznej Stanu Arizona. Jest to kluczowy element budowania obrony powietrznej Ukrainy - oznajmiła Brink.

Jak dodała, dla Stanów Zjednoczonych „jest zaszczytem współpraca z partnerami europejskimi przy wspieraniu Ukrainy w walce z brutalną napaścią Rosji”.

Jako pierwszy o rozpoczęciu szkolenia w amerykańskiej bazie w Arizonie poinformował w czwartek Air&Space Force Magazine, powołując się na rzecznika sił powietrznych USA.

Przekazanie Ukrainie samolotów F-16 zapowiedziały w sierpniu Dania i Holandia. Później także minister obrony Belgii Ludivine Dedonder podała, że jej kraj będzie od 2025 roku przekazywać Ukrainie te myśliwce.

Według szefa Pentagonu F-16 mogą pojawić się na Ukrainie nie wcześniej niż wiosną 2024 roku.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ukraina: Ambasador USA: Zaczęły się szkolenia ukraińskich pilotów na F-16
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.