USA: Fryzjerzy z koronawirusem obsłużyli 140 osób, nie ma nowych zakażeń

USA: Fryzjerzy z koronawirusem obsłużyli 140 osób, nie ma nowych zakażeń
(fot. depositphotos.com)
3 miesiące temu
PAP / pp

Dwie osoby pracujące w salonie fryzjerskim w Springfield w stanie Missouri w USA, które były zakażone koronawirusem i miały objawy choroby, obsłużyły w ciągu ośmiu dni w maju 140 klientów. Nie stwierdzono nowych zakażeń SARS-CoV-2 powiązanych z wizytą w tym salonie.

O sprawie poinformował w czwartek CNN.

Fryzjerzy i ich klienci mieli zasłonięte twarze, a salon wprowadził inne środki ostrożności, takie jak zachowywanie odpowiednich odległości między klientami.

Spośród 140 klientów i siedmiu współpracowników, 46 osób wykonało testy na obecność koronawirusa. Dały one wynik negatywny. Wszystkie pozostałe osoby zostały poddane kwarantannie na czas inkubacji koronawirusa. Minął on bez wystąpienia żadnych nowych przypadków Covid-19 powiązanych z salonem - poinformowały władze medyczne hrabstwa Springfield-Greene.

Podczas kwarantanny ci, którzy nie zostali poddani testowi, dwa razy dziennie przez telefon informowali, czy mają objawy związane z koronawirusem.

„To ekscytujące wieści o tym, jak ważne jest noszenie maseczki w zapobieganiu Covid-19” - powiedział Clay Goddard, dyrektor ds. zdrowia w hrabstwie. Dodał, że władze medyczne dokładniej przyglądają się sprawie.

CNN stwierdził, że poza tym, jak ważne jest noszenie maseczek, sprawa pokazała, że istotne w zatrzymaniu rozprzestrzeniania choroby jest śledzenie kontaktów i izolacja osób, które były narażone na zakażenie.

Goddard powiedział, że salon prowadził dokumentację, która umożliwiała odnalezienie osób narażonych.

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób oszacowały, że około jedna trzecia zakażeń koronawirusem przebiega bezobjawowo. Możliwe jest więc, że niektóre osoby mogły zostać zarażone, ale nie przebadano ich z powodu braku objawów - podał CNN. Władze hrabstwa określiły jednak informacje dotyczące salonu mianem "zachęcających".

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na Covid-19 w USA zmarło ponad 113 tys. osób, a liczba potwierdzonych przypadków wynosi ponad 2 mln. W stanie Missouri wirus zabił ponad 800 osób, a liczba potwierdzonych zakażeń wynosi ponad 15 tys.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dominika Dudek, Maria Mazurek
23,94 zł
39,90 zł

Co kryje się w naszej głowie?

Profesor Dominika Dudek łamie panujące tabu – nie obawia się wskazać różnic między umysłami kobiety i mężczyzny, a także spojrzeć na chorobę jako na źródło inspiracji. Odkrywa tajniki pracy...

Skomentuj artykuł

USA: Fryzjerzy z koronawirusem obsłużyli 140 osób, nie ma nowych zakażeń
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

USA: Fryzjerzy z koronawirusem obsłużyli 140 osób, nie ma nowych zakażeń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.