USA: Trump ostrzega przed zabijaniem cywilów w syryjskim Idlibie

USA: Trump ostrzega przed zabijaniem cywilów w syryjskim Idlibie
(fot. depositphotos.com)
PAP / ms

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ostrzegł w czwartek na Twitterze Rosję, Syrię i Iran przed zabijaniem cywilów w syryjskiej prowincji Idlib. Podkreślił, że Turcja ciężko pracuje, aby powstrzymać tę "rzeź".

"Rosja, Syria i Iran zabijają albo są na drodze do zabicia tysięcy niewinych (w oryginale «inocent» zamiast «innocent» - PAP) cywilów w prowincji Idlib. Nie róbcie tego! Turcja ciężko pracuje, by powstrzymać tę rzeź" - napisał amerykański prezydent na Twitterze.

Od początku grudnia siły reżimu prezydenta Syrii Baszara el-Asada i lotnictwo rosyjskie nasiliły ataki na kontrolowaną przez dżihadystów prowincję Idlib na północnym zachodzie Syrii. W Idlibie dominują dżihadyści z grupy Hajat Tahrir asz-Szam (HTS), dawnej syryjskiej filii Al-Kaidy.

DEON.PL POLECA


Region ten, a także obszary przylegające do prowincji Aleppo, Hama i Latakia wciąż w dużej mierze wymykają się spod kontroli reżimu syryjskiego. Na obszarach tych schronienie znajduje wiele innych grup dżihadystycznych i osłabione siły rebeliantów.

W ubiegłym tygodniu prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zakomunikował, że 50 tys. ludzi ucieka z Idlibu w kierunku tureckiej granicy. W niedzielę tureckie media państwowe poinformowały, że co najmniej 25 tys. cywilów uciekło w ciągu dwóch dni z Idlibu do Turcji. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

USA: Trump ostrzega przed zabijaniem cywilów w syryjskim Idlibie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.