W Kijowie ostrzelany szpital dziecięcy. Dziesiątki ofiar ataku rakietowego wojsk rosyjskich

W Kijowie ostrzelany szpital dziecięcy. Dziesiątki ofiar ataku rakietowego wojsk rosyjskich
Kijów, Ukraina, 08.07.2024. Pacjenci i pracownicy szpitala ewakuowani po rosyjskim ataku na szpital dziecięcy Ochmatdyt w Kijowie (Fot. PAP/Vladyslav Musiienko)
PAP/dm

Co najmniej 10 zabitych i 35 rannych w Kijowie, również co najmniej 10 ofiar śmiertelnych i 41 rannych w Krzywym Rogu, zabici w Dnieprze i Pokrowsku w obwodzie donieckim - to bilans poniedziałkowego zmasowanego ataku rakietowego wojsk Rosji na Ukrainę. W Kijowie ostrzelano szpital dziecięcy.

W ataku zastosowano ponad 40 rakiet różnych typów - poinformowały władze.

W Kijowie rakieta uderzyła w szpital dziecięcy, największą w kraju klinikę Ochmatdyt. Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne - poinformowała ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Pod gruzami wciąż mogą znajdować się ludzie.

Dwie ofiary śmiertelne rosyjskiego ataku

Pocisk, jak powiedział minister, trafił w budynek, w którym chore dzieci były dializowane. Na miejscu przeprowadzono akcję ratowniczą, małych pacjentów ewakuowano do innych szpitali. Nagrania ze zniszczonego budynku opublikował prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

DEON.PL POLECA

Na wideo i zdjęciach widać zniszczone sale szpitalne, krew na podłodze, pacjentów z kroplówkami oczekujących na ewakuację przed budynkiem szpitala. Na miejscu pracują ratownicy, poszukując pod gruzami zasypanych osób.  

Akcja ratunkowa trwa również w dzielnicy szewczenkowskiej Kijowa, gdzie rakieta zniszczyła klatkę schodową w bloku mieszkalnym. - Spod gruzów (ratownicy) próbują wydostać ludzi. Słychać ich głosy - powiadomił Kliczko.

20 rannych w całym kraju

W całym kraju około 20 osób zginęło, a około 50 zostało rannych w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego - informował wcześniej szef MSW Ihor Kłymenko, jednak liczba ofiar rośnie. W Kijowie wiadomo o 10 zabitych, 10 ofiar śmiertelnych jest w Krzywym Rogu, rodzinnym mieście prezydenta Zełenskiego. Na pewno jedna osoba zginęła w Dnieprze. Również władze Pokrowska w obwodzie donieckim powiadomiły o trzech ofiarach ataku rakietowego.

„Dzisiejszy ranek po raz kolejny pokazał, że Rosja to kraj terrorystów i zwyrodnialców. Dziesiątki rakiet wystrzelonych w miasta w godzinach szczytu. Atak na największy szpital dziecięcy w kraju” -napisał minister Kłymenko.

Prezydent Ukrainy powiadomił wcześniej, że Rosjanie w zmasowanym ataku na ukraińskie miasta zastosowali ponad 40 pocisków rakietowych różnego typu.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W Kijowie ostrzelany szpital dziecięcy. Dziesiątki ofiar ataku rakietowego wojsk rosyjskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.