W Poznaniu urodziły się czworaczki. "Jedno dziecko mamy gratis"

W Poznaniu urodziły się czworaczki. "Jedno dziecko mamy gratis"
Fot. yuliang11/depositphotos.com
PAP/mk

Trzy dziewczynki i chłopiec urodziły się w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Czworaczki przyszły na świat w stanie dobrym.

- Dzieci przyszły na świat wczoraj, trzy dziewczynki i jeden chłopiec. Dzieci urodziły się w stanie dobrym - powiedziała PAP w niedzielę Małgorzata Kolczyńska; rzeczniczka prasowa Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Jak dodała, waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 1245 do 1860 g.

Szczęśliwymi rodzicami jest małżeństwo z Wilkowyi w Wielkopolsce. Ojciec dzieci powiedział lokalnym mediom, że spodziewał się trojaczków, "a tymczasem jedno dziecko mamy gratis".

"Jeszcze ich nie widziałem, tylko rozmawiałem z żoną. Najważniejsze, że małżonka i dzieci czują się dobrze" – powiedział ojciec dzieci cytowany przez lokalny portal jarocinska.pl.

DEON.PL POLECA

"Żona jest bardzo dzielna. Jestem z niej bardzo dumny. Nie wiem co mam więcej powiedzieć. Jestem zszokowany, ale pozytywnie. Bardzo się cieszę, ale z tyłu głowy towarzyszą mi zmartwienia. Jak sobie poradzimy, ale teraz nie mamy już wyboru. Trzeba dać sobie radę" – zaznaczył.

W styczniu ub. roku w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu urodziły się pięcioraczki; na świat przyszły wówczas cztery dziewczynki i chłopiec. Dzieci urodziły się w 29. tygodniu ciąży; w poród zaangażowanych było łącznie 30 pracowników szpitala. Waga urodzeniowa dzieci wynosiła od 680 do 1180 gramów.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Wojciechowska

Elegancki, uroczy, przepięknie zilustrowany album, który możemy podarować rodzinie cieszącej się narodzinami dziecka. W środku znajdziemy miejsca na fotografie, wpisy najważniejszych dat oraz opis osiągnięć rosnącej pociechy. Autorka zadbała również o przypomnienie rodzicom etapów rozwoju...

Skomentuj artykuł

W Poznaniu urodziły się czworaczki. "Jedno dziecko mamy gratis"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.