Wczoraj Piotr Żyła odebrał złoty medal. "Marzyłem o tym 8 lat temu"

Wczoraj Piotr Żyła odebrał złoty medal. "Marzyłem o tym 8 lat temu"
(fot. PAP/Grzegorz Momot)
1 miesiąc temu
PAP / jb

Dwa dni po zdobyciu mistrzostwa świata w skokach na normalym obiekcie Piotr Żyła odebrał w Oberstdorfie złoty medal. Po uroczystości nie krył wzruszenia i zapewnił, że na piątkowy konkurs na dużej skoczni też będzie dobrze przygotowany.

 

"Tak sobie nuciłem i przed oczami przemykała mi ta praca i to, co przez te wszystkie lata działo się w mojej karierze – te dobre momenty i te gorsze. To aż nie do wiary. W pewnych momentach człowiek nie żyje już marzeniami, a samą pracą. To staje się bardziej istotne" - mówił Żyła w TVP Sport po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego.

"Przypomniało mi się, jak zrobiłem sobie taką małą skocznię przy domu i na nartach biegówkach odtwarzałem sobie różne skoki. Oglądałem je najpierw w telewizji, a potem odtwarzałem. Polacy akurat słabo wtedy skakali, to były czasy Funakiego. Odtwarzałem sobie te skoki, na końcu jechałem ja i... wygrywałem. To było takie marzenie, może z 8 lat wtedy miałem. Dawno, dawno temu..." - dodał mistrz świata, który zaskoczył nową fryzurą, był ostrzyżony niemal na zero.

Żyła przyznał, że długo przeżywał sobotni sukces. "Do 5 czy 6 rano mnie trzymało! Ale odespałem to wszystko. Długo dziś spałem. Wczoraj, jak przyszedłem ze skoczni, to otworzyłem sobie piwo. Wypiłem łyka i padłem! Obudziłem się dziś przed testem, zdążyłem zjeść śniadanko, a potem przed obiadkiem zrobiłem sobie jeszcze fryzurę. Później była regeneracja z fizjo, znowu spanie i obudziłem się na dekorację" - opowiadał przed kamerą TVP Sport.

Zapewnił, że na piątkowy konkursu na skoczni dużej będzie odpowiednio przygotowany, a teraz musi "zbudować energię".

Drugie miejsce w sobotę zajął Niemiec Karl Geiger, a trzecie Słoweniec Anze Lanisek. Piąty był broniący tytułu Dawid Kubacki.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Spójrz na siebie z łagodnością

Pragniesz zaakceptować siebie taką, jaką jesteś? Poczuć się kobietą spełnioną, żyjącą pełnią życia? Jak często obwiniasz się za to, że nie radzisz sobie z bólem, strachem i brakiem sił? Czy...

Skomentuj artykuł

Wczoraj Piotr Żyła odebrał złoty medal. "Marzyłem o tym 8 lat temu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.