WHO alarmuje: Europa zbyt wolno szczepi obywateli, aby zapobiec kolejnej fali

WHO alarmuje: Europa zbyt wolno szczepi obywateli, aby zapobiec kolejnej fali
Zdj.: IgorVetushko/depositphotos.com
4 miesiące temu
PAP/tkb

10 czerwca Hans Kluge (dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia - WHO) poinformował, że według dostępnych na ten dzień danych, liczba szczepień przeciwko COVID-19 w Europie nie wystarczy, aby zapobiec nawrotowi pandemii - informuje PAP.

Europa winna wyciągnąć wnioski z przeszłych fal zakażeń, które wystąpiły po lecie 2020 roku. Do tej pory jedynie 30 proc. mieszkańców Europy jest zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki przeciw chorobie wywołanej przez wirus SARS-CoV-2, ten stan rzeczy nie wystarczy, by zapobiec kolejnej fali zakażeń - powiedział Hans Kluge podczas zwołanej konferencji prasowej.

Dodał także, że wraz ze wzrostem liczby spotkań towarzyskich, zwiększoną mobilnością ludzi, organizacją koncertów, dużych festiwali czy wydarzeń sportowych w najbliższych dniach, Biuro Regionalne WHO dla Europy "apeluje o rozwagę".

"Jeżeli zdecydujecie się na podróże, podróżujcie rozważnie. Bądźcie świadomi ryzyka (...)" - apelował.

W ostatnim czasie liczba nowych przypadków zakażenia, zgonów i hospitalizacji spadła, co sprawiło, że w 36 z 53 państw kontynentu zniesiono część lub większość obostrzeń wprowadzonych jesienią 2020 roku.

Indyjski wariant koronawirusa "Delta" i "Kappa" zagraża Europie.

Dyrektor regionalny WHO przestrzegł również i przypomniał o "wysokiej transmisyjności" wariantów "Delta" i "Kappa" (mutacja pochodząca z Indii), które są obecne w Europie.

W Polsce, co najmniej jedną dawką szczepionki przeciwko COVID-19 zaszczepiono do tej pory 23 240 142 osób. W pełni zaszczepionych jest ich zaś 8 930 085.

Źródło: PAP/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Mirosława Kareta
23,74 zł
33,92 zł

Każdy zabiera w podróż jakąś tajemnicę…

Odludne miejsca na Kaszubach, tchnące jeszcze pogańską magią. Jak co roku grupa studentów organizuje tam spływ kajakowy. Tym razem do wyprawy przyłączają się rodziny z dziećmi, kilka par i...

Skomentuj artykuł

WHO alarmuje: Europa zbyt wolno szczepi obywateli, aby zapobiec kolejnej fali
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.