18 firm chce remontować Most Łazienkowski

18 firm chce remontować Most Łazienkowski
(fot. shutterstock.com)
6 lat temu
PAP / ptt

18 firm chce przeprowadzić remont Mostu Łazienkowskiego w Warszawie, wykonawca zostanie wybrany w drodze negocjacji, bez przetargu - poinformował w piątek PAP rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Adam Sobieraj. Miasto chce przywrócić przejezdność mostu do końca roku.

Sobieraj powiedział w piątek, że obecnie na Moście Łazienkowskim toczą się drobne prace rozbiórkowe, takie jak usuwanie asfaltu, demontowanie barier energochłonnych.

Zaznaczył, że jest już wybrany projektant odbudowy mostu - firma Transprojekt Warszawa, a koszt wykonania projektu odbudowy mostu wyniesie 2,5 mln zł. Dodał, że firma będzie projektować odbudowę mostu "element po elemencie". Podobnie, fragmentami, będzie toczyć się remont przeprawy.

Sobieraj przypomniał, że przy okazji remontu mostu powstanie tam ścieżka rowerowa. "Będzie przebiegać pod płytą główną mostu (…) będzie podwieszana, na wysokości pomostów technicznych" - wyjaśnił rzecznik ZDM.

Główny wykonawca remontu zostanie wybrany w drodze negocjacji. - Zgłosiło się do nas 18 firm, trwają procedury w celu wyłonienia wykonawcy - powiedział Sobieraj.

Dodał, że miasto na jesieni chce uzyskać przejezdność mostu, co nie oznacza końca remontu. - Całość remontu mostu skończy się w przyszłym roku. Będą to prace, które nie będą kolidowały z ruchem, czyli budowanie pomostów technicznych. Trzeba rozróżnić przejezdność mostu i koniec remontu - wskazał Sobieraj.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego. Został ugaszony po 12 godzinach. Obecnie most jest wyłączony z ruchu, co powoduje utrudnienia komunikacyjne w stolicy. Uszkodzenia mostu okazały się na tyle poważne, że zdecydowano się na wymianę jego konstrukcji.

Według władz Warszawy remont Mostu Łazienkowskiego będzie kosztował 110 mln zł - 55 mln zł będzie pochodziło z budżetu miasta, drugie 55 mln zł z budżetu państwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

18 firm chce remontować Most Łazienkowski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.