Archidiecezja Katowicka włącza się w promocję szczepień

Archidiecezja Katowicka włącza się w promocję szczepień
Zdj.: belchonock/depositphotos.com

Na prośbę wojewody śląskiego archidiecezja katowicka włącza się w akcję szczepień przeciw COVID-19. Specjalny komunikat w tej sprawie wystosował do wiernych abp Wiktor Skworc.

"Mając na uwadze działania prozdrowotne, opinie medycznych autorytetów, a także dramatyczne świadectwa osób, które zmagały się w ostatnich miesiącach z koronawirusem, wspólnota naszego lokalnego Kościoła pozytywnie odpowiada na prośbę Wojewody Śląskiego i włącza się w akcję szczepień przeciw COVID-19" - czytamy w komunikacie.

DEON.PL POLECAMetropolita katowicki apeluje w nim „o żarliwą modlitwę w intencji ustania pandemii”. Osoby niezaszczepione prosi „o pogłębioną refleksję nad dobrodziejstwem, jakim jest wynalezienie szczepionek ratujących ludzkie życie”. Wyjaśnia, że „nawet jeśli decyzja o szczepieniu ma charakter dobrowolny, to powinna ona uwzględnić prawdę fundamentalną: ludzkie życie i zdrowie są cennymi darami udzielonymi człowiekowi przez Boga i powierzonymi jego roztropnej odpowiedzialności”. Metropolita katowicki zauważa, że „ten rodzaj wyboru należy zawsze odnosić do piątego przykazania Bożego, które stoi na straży ludzkiego życia, a także do odpowiedzialności za dobro wspólne”.

Jak podkreśla hierarcha w dobie pandemii przybiera ono konkretne formy: zdrowie i życie społeczeństwa, prewencja zdrowotna, której celem jest uwolnienie społeczeństwa od rygorystycznych, nierzadko uciążliwych obostrzeń sanitarnych. - Te ostatnie prowadzą wielu spośród nas do izolacji, osamotnienia, ograniczania praktyk religijnych, a także do zachwiania właściwego rozwoju ekonomiczno-gospodarczego naszej Ojczyzny - ocenił abp Skworc.

Akcja szczepień przeciw COVID-19 w parafiach Archidiecezji Katowickiej zostanie przeprowadzona w niedzielę, 15 sierpnia. W ponad 40 parafiach powstaną mobilne punkty szczepień.

Źródło: KAI/tkb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Archidiecezja Katowicka włącza się w promocję szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.