Dymna, Ochojska, Nycz i Małysz nagrodzeni

Dymna, Ochojska, Nycz i Małysz nagrodzeni
Dyplomy odebrały osobiście Anna Dymna i Janina Ochojska. Adama Małysza reprezentował Apoloniusz Tajner (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
PAP / wab

Anna Dymna i kard. Kazimierz Nycz to Małopolanie Roku 2010. Uhonorowani zostali w poniedziałek w Urzędzie Miasta Krakowa. Wyróżnienia przyznaje co roku Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski.

Tytuł Małopolanina Roku przyznawany jest od 1995 roku osobom urodzonym w Krakowie lub Małopolsce i tym, którzy swoją działalnością przyczynili się do rozwoju regionu i kraju.

Janina Ochojska została Człowiekiem Roku 2010 "za szerzenie solidarności międzyludzkiej, która przekracza granice państw i słabości”; a Adam Małysz – za to, że Polakom w kraju i zagranicą dawał wiele radości i umacniał polską dumę narodową.

Dyplomy odebrały osobiście Małopolanka Roku 2010 Anna Dymna i Człowiek Roku 2010 Janina Ochojska. Adama Małysza reprezentował prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner. Kard. Nycz, który nie mógł przybyć do Krakowa, odbierze swój dyplom w Warszawie. Laureaci otrzymali także swoje karykatury autorstwa Ewy Barańskiej-Jamrozik.

DEON.PL POLECA

- Jak to się stało, że po 60 latach jestem tutaj i odbieram nagrodę; co daje zwyczajnemu człowiekowi taką szansę? - pytała wzruszona Anna Dymna. - Taką szanse może mieć tylko człowiek, który ma swoje miejsce na ziemi i ma swój dom - stwierdziła, podkreślając rolę domu rodzinnego, domu-środowiska, domu-Krakowa i Małopolski w jej życiu. - Jak się mieszka w takim miejscu, to dla mnie wszystko jest możliwe - dodała Anna Dymna, dziękując wszystkim, którzy okazują pomoc w działalności jej Fundacji "Mimo Wszystko".

Również Janina Ochojska, dziękując za wyróżnienie, podkreśliła, że ta nagroda jest dla niej bardzo ważna, ponieważ otrzymuje ją po 15 latach mieszkania w Krakowie. Podkreśliła, że nagroda daje jej kolejną okazję "do mówienia o tych, o których nie myślimy na co dzień". "Jesteśmy częścią świata, mam bardzo silne poczucie bycia całością, dlatego pomagamy takim ludziom, którzy są daleko od nas, ale są tacy sami jak my, mają takie same pragnienia i potrzeby" - powiedziała Janina Ochojska dziękując tym, którzy jej pomagają.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dymna, Ochojska, Nycz i Małysz nagrodzeni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.