Ewa Kopacz: SP i RP spóźniły się z wnioskiem

Ewa Kopacz: SP i RP spóźniły się z wnioskiem
(fot. PAP/Rafał Guz)
PAP / mh

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała, że kluby Solidarnej Polski i Ruchu Palikota złożyły projekt uchwały w sprawie powołania komisji śledczej ds. Amber Gold, lecz nie dopełniły terminów regulaminowych; dlatego projekt nie będzie rozpatrywany na obecnym posiedzeniu Sejmu.

W czwartek posłowie mają zająć się projektem PiS dotyczącym powołania komisji śledczej w sprawie Amber Gold.

DEON.PL POLECANa środowym briefingu prasowym marszałek Sejmu wyjaśniła, że niewłączenie projektu SP i RP do porządku obecnego posiedzenia Sejmu było powodem "burzliwości" porannych obrad Konwentu Seniorów.

Jak podkreśliła Kopacz, projekt SP i RP został co prawda złożony w terminie, jednak wniosek o rozszerzenie obecnego posiedzenia Sejmu o rozpatrzenie projektu uchwały został złożony zbyt późno, przed środowym posiedzeniem Prezydium Sejmu.

"Trzymamy się odpowiednich zasad i reguł dla wszystkich jednakowych. Dlatego też ten wniosek zostanie poddany ocenie naszego biura legislacyjnego" - powiedziała.

"Aczkolwiek uważam, że projekt uchwały złożony przez PiS, który będzie procedowany w czwartek i który - jeśli trafi do Komisji Ustawodawczej, bo taki jest zwykle los projektów w takich sprawach - może być rozszerzony również o te elementy, o które wnioskował klub SP i RP" - oświadczyła Kopacz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewa Kopacz: SP i RP spóźniły się z wnioskiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.