Jan Rokita wspiera Zuzannę Kurtykę

PAP / drr

Były polityk PO Jan Rokita wsparł popieraną przez PiS kandydatkę do Senatu Zuzannę Kurtykę - żonę zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej prezesa IPN Janusza Kurtyki. "Z całego serca życzę Pani zwycięstwa wyborczego w Krakowie" - napisał do Kurtyki.

List od Jana Rokity Zuzanna Kurtyka opublikowała na swojej stronie internetowej. Były polityk PO zaznaczył w nim, że jego życzenie "jest bardzo osobiste i bardzo prywatne".

"Od dawna nie jestem uczestnikiem polityki, a partyjne emocje zwolenników PiS i PO są mi kompletnie obce. Ale tym bardziej nieustannie czekam na jakąś odnowę i naprawę tak kiepskiej obecnie polskiej polityki" - napisał do kandydatki Rokita.

W swym liście dodał, że widzi "pewną nadzieję" w osobie Kurtyki i w jej "godnej i roztropnej postawie w trudnych ostatnich miesiącach". "Ale pragnąłbym też bardzo, aby Pani obecność w polityce utrwaliła pamięć o śp. Januszu - Pani wybitnym Mężu, a moim serdecznym Przyjacielu" - zaznaczył Rokita.

Zuzanna Kurtyka powiedziała w niedzielę PAP, że Jan Rokita nie kontaktował się z nią osobiście, a list z jego poparciem otrzymała mailem. - Dla mnie to było spore zaskoczenie - powiedziała Kurtyka.

DEON.PL POLECA

- Jan Rokita jest pewnego rodzaju symbolem dla mojego pokolenia w Krakowie. Działał w międzyuczelnianym NZS. Dla mnie jest osobą dla której ważne są idee, a nie kunktatorstwo partyjno-polityczne. Dlatego uważam, że jest to ważne poparcie - dodała.

W okręgu nr 32, w którym startuje Kurtyka jej kontrkandydatami są: członek PO Janusz Sepioł i popierany przez Unię Prezydentów - Obywatele do Senatu Paweł Klimowicz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jan Rokita wspiera Zuzannę Kurtykę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.