Kaczyński: 10 tez programu dla studentów

Kaczyński: 10 tez programu dla studentów
(fot. PAP/Artur Reszko)
PAP / zylka

Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński podpisał w piątek 10 tez programu dla studentów. Kaczyński opowiedział się m.in. za bezpłatnymi studiami niezależnie od liczby studiowanych kierunków.

Kandydat PiS zapowiedział, że jako prezydent sprzeciwi się zmianom zmierzającym do ograniczenia bezpłatności studiów. Poparł też zachowanie możliwości bezpłatnej nauki na kilku kierunkach. Zapewnił, że będzie działał na rzecz poszerzenia dostępu do kredytów studenckich i zwiększenia ich kwot.

Kaczyński zobowiązał się również, że będzie wspierał dążenie do zapewnienia powszechnego dostępu studentów do internetu szerokopasmowego oraz elektronicznych baz wiedzy i bibliotek. Kandydat PiS poparł też projekt obywatelski, który zakłada przywrócenie 49-procentowej ulgi dla studentów i uczniów na przejazdy PKP i PKS.

Kaczyński podkreślił, że popiera wprowadzenie częściowego wynagrodzenia za pracę wykonywaną w ramach praktyk i staży. Chciałby również, by instytucje publiczne zwiększyły liczbę oferowanych praktyk i staży.

Zdaniem kandydata PiS Polska w 2020 roku powinna być regionalnym liderem nowoczesnych technologii, a studenci powinni mieć możliwość kształcenia się w tym kierunku.

DEON.PL POLECA

Kaczyński zadeklarował, że podpisuje 10 tez "z pełnym przekonaniem". - Dla waszej przyszłości, nas wszystkich, dla przyszłości Polski - powiedział.

Na konferencji pojawiła się minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kaczyński: 10 tez programu dla studentów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.