Kaczyński: Przeprowadzimy audyt rządu Tuska

Kaczyński: Przeprowadzimy audyt rządu Tuska
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / slo

Przeprowadzimy audyt rządu Donalda Tuska - zapowiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Według niego premier dla unijnego stanowiska "średniego znaczenia" zostawia kraj w trudnej sytuacji, gdy nieopodal granic Polski trwa wojna.

Według Kaczyńskiego, premier Donald Tusk przed objęciem stanowiska szefa Rady Europejskiej powinien odpowiedzieć na wszystkie pytania, nie tylko dotyczące polityki energetycznej, odnoszące się do siedmiu lat jego rządów.

- Powinien potrafić to podsumować - nie tylko swoim osobistym sukcesem, ale odpowiedzieć na pytania, jak zostały wydane środki europejskie, czy za te pieniądze, które były (..) na budowę autostrad, nie można było wybudować ich dużo więcej, dużo szybciej, równocześnie nie rujnując firm, które wykonywały potrzebne prace. Tych pytań można postawić bardzo wiele - mówił na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie prezes PiS.

- Dziś tematem dnia, co jest zrozumiałe, jest sprawa gazu, ale audyt rządu jest bezwzględnie potrzebny we wszystkich dziedzinach. My tego rodzaju przedsięwzięcie przeprowadzimy w stosunkowo nieodległym czasie, podsumujemy rządy Donalda Tuska - zapowiedział Kaczyński.

Szef PiS dodał, że jego partia pokaże, jak naprawdę wyglądały rządy Donalda Tuska. - Bo nie może być tak, że ktoś zostawia kraj w bardzo trudnej sytuacji, gdzie mamy wojnę nieopodal polskich granic i po prostu wyjeżdża sobie na stanowisko, które jest - powiedzmy - średniego znaczenia, choć w sensie prestiżowym i osobistym jest rzeczywiście bardzo dobre - zaznaczył Kaczyński.

Pytany, czy może wskazać jakieś pozytywy ustępującego rządu, prezes PiS stwierdził, że w Polsce "jest potężny front chwalących" i nie będzie się do niego dołączać.

Na pytanie jednej z dziennikarek "jak się będzie czuł w Polsce bez Donalda Tuska", Kaczyński odpowiedział: - Myślałem, że pani zakończy konkluzją, że ja też będę musiał wyjechać. Dodał, że "jakoś przeżyje" wyjazd lidera PO. Dopytywany, czy Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk, szef PiS odpowiedział "to nietrudno".

Szef PiS opowiedział o sytuacji z czasu, gdy Donald Tusk był wicemarszałkiem Senatu. Kaczyński relacjonował, jak spotkał go wówczas na sejmowym korytarzu i spytał: "co robisz?" "On mówi: nic. Jestem wicemarszałkiem Senatu, to nic nie robię" - dodał. - Mam nadzieję, że w Europie będzie inaczej - skwitował w czwartek Kaczyński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kaczyński: Przeprowadzimy audyt rządu Tuska
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.