Kolejne konwencje wyborcze za nami

Zobacz galerię
Kolejne konwencje wyborcze za nami
Były prezydent RP Aleksander Kwaśniewski był gościem konwencji wyborczej Sojuszu Lewicy Demokratycznej, 10 bm. w Warszawie. (fot. PAP/Paweł Supernak )
PAP / ad

Kolejne partie zorganizowały w ten weekend swoje konwencje wyborcze. Platforma Obywatelska przedstawiła swój program i hasło wyborcze. SLD skupił się na polityce europejskiej, a PiS zaproponowało gabinet lekarski w każdej szkole.

Podczas konwencji politycy tej partii przestrzegali przed powrotem PiS do władzy.

"Jeśli lubicie thrillery polityczne, to zachęcam do lektury pasjonującej narracji PiS o czarnych, nieformalnych sieciach, zlumpionych elitach, autodegradacji, służalczych mediach i klientyzmie, tylko nie radzę czytać tego przed snem" - mówił wiceszef PO, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

DEON.PL POLECA

Premier Donald Tusk przestrzegał zaś: "Wyobraźcie sobie, co będzie, jeśli to, co nazywam Polską w budowie, te tysiące kilometrów dróg w budowie, autostrad, nowoczesnych szpitali (...) - tych inwestycji jest w każdej dziedzinie bardzo, bardzo dużo - jeśli poprzednicy wrócą do władzy i zechcą aresztować wszystkie te przedsięwzięcia, sprawdzać krok po kroku.

Zwrócił się też do swoich kolegów, że jeśli któryś czuje się zmęczony, niech lepiej da sobie spokój. "Dla zmęczonych nie będzie miejsca, ta bitwa nie jest jeszcze wygrana" - powiedział.

Z kolei szef PiS Jarosław Kaczyński pytany przez dziennikarzy o propozycje wyborcze PO ocenił, że "to jest w istocie partia bezprogramowa". "Jak w jednej partii może być ktoś taki jak pan Gowin, który deklaruje swój mocny katolicyzm i pani Kluzik-Rostkowska, która się wahała czy nie będzie u Palikota" - pytał.

Sam podczas sobotniej konferencji zaproponował wprowadzenie do szkół do 2014 roku 14 tysięcy gabinetów lekarskich z częścią stomatologiczną. "To jest wykonalne. Polskie państwo z całą pewnością to potrafi, musi tylko chcieć" - przekonywał. Koszt realizacji przedsięwzięcia oszacował na 3 mld zł. Według niego, wydatek ten może być traktowany jako część finansów publicznych. "Gdyby się nie udało, gdyby kryzys się pogłębiał, będziemy postulowali sięgniecie do tych głębokich kieszeni" - dodał prezes PiS.

Napieralski powiedział zaś, że przed Polakami stoi "wielki projekt i wielkie marzenie (...) zaproszenie Europy do Polski". "To Europa w każdym domu, to standardy europejskie w naszym kraju" - wyjaśnił.

Z kolei w niedzielę w Lublinie Janusz Palikot - lider Ruchu własnego imienia - powtórzył swoje postulaty dotyczące m.in. likwidacji Senatu, ograniczenia liczby posłów i radnych, zniesienia dotowania partii z budżetu. Ocenił też, że polski system polityczny i samorządowy jest chory.

Lider Polskiej Partii Pracy Sierpień'80 Bogusław Ziętek zapowiedział zaś w Szczecinie, że jego ugrupowanie ma kompletny program budowy dla młodych ludzi miliona mieszkań w ciągu pięciu lat.

"Złamiemy dyktat deweloperów, zbudujemy milion mieszkań dla młodych ludzi w ciągu pięciu lat. Metr kwadratowy takiego mieszkania nie będzie kosztować więcej niż 2 tys. zł" - mówił dziennikarzom Ziętek

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kolejne konwencje wyborcze za nami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.