Komisja ws. projektu przeciw aborcji, pilna!

Komisja ws. projektu przeciw aborcji, pilna!
Nie ma żadnych przesłanek, aby życie ludzkie w fazie prenatalnej było gorzej chronione niż w jakiejkolwiek innej fazie.
PAP / slo

Posłowie PiS wystąpili w czwartek o pilne zwołanie wspólnego posiedzenia komisji sejmowych, które mają zająć się obywatelskim projektem ustawy całkowicie zakazującej aborcji - poinformował Bolesław Piecha (PiS).

Na początku lipca Sejm (głosami PiS, niemal całego PSL i części posłów PO) odrzucił wniosek o odrzucenie projektu w całości i skierował go do prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Komisji Zdrowia.

Według Piechy fakt, że od niemal miesiąca komisje nie zajmują się projektem, oznacza brak szacunku dla kilkuset tysięcy obywateli, którzy się pod nim podpisali. W rozmowie z PAP zaznaczył, że aby rozpocząć pracę nad projektem jest konieczne zwołanie wspólnego posiedzenia obu komisji.

Piecha poinformował też, że posłowie PiS wystąpili w czwartek o niezwłoczne zwołanie posiedzenia obu komisji w tej sprawie. W swoim wniosku PiS powołał się na przepis Regulaminu Sejmu mówiący, iż na pisemny wniosek co najmniej jednej trzeciej liczby członków komisji jej przewodniczący obowiązany jest w ciągu 30 dni zwołać posiedzenie w celu rozpatrzenia określonej sprawy.

Szef Komisji Polityki Społecznej i Rodziny Sławomir Piechota (PO) powiedział jednak PAP, że Piecha, którego wielokrotnie w ciągu ostatniego miesiąca spotkał i który ma jego numer telefonu, "ani słowem nie zająknął się" o zwołaniu wspólnego posiedzenia komisji w trybie zwykłym. - Dlatego oceniam ten wniosek jako czystą demonstrację - podkreślił Piechota.

Polityk PO zapowiedział też, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu 18-19 sierpnia wspólne posiedzenie obu komisji "oczywiście" zostanie zwołane.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Komisja ws. projektu przeciw aborcji, pilna!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.