Kopacz: imigranci ekonomiczni a uchodźcy

Kopacz: imigranci ekonomiczni a uchodźcy
( fot. PAP/Bartłomiej Zborowski )
PAP / jm

Opowiadamy się za bardzo solidnym oddzieleniem imigrantów ekonomicznych od uchodźców oraz za uszczelnieniem granic - powiedziała premier Ewa Kopacz, która w środę przedstawia w Sejmie informację rządu na temat kryzysu migracyjnego w Europie.

- My dzisiaj w Europie możemy być przykładem, nasza wschodnia granica jest jednocześnie wschodnią granicą Europy; codziennie, każdego dnia na tę granicę podjeżdżają autokary i pociągi. Nie ma zalewu w tej chwili imigrantów w Polsce, mamy swoje procedury, sprawną Straż Graniczną - powiedziała szefowa rządu.

DEON.PL POLECA
Kopacz zauważyła, że problem uchodźców nie skończy się w dniu wyborów, 25 października, on będzie trwał jeszcze lata. - Polacy w każdej chwili mogą być w trudnej sytuacji, ze względu na dynamiczną sytuację na wschodzie Europy i wschodzie Ukrainy, (wtedy) będziemy oczekiwać pomocy i solidarności z Polską - zaznaczyła.

Jak oceniła, "solidarność powinna działać w dwie strony". - Dzisiaj to Europa i nasi partnerzy w Europie oczekują od nas tej solidarności - podkreśliła szefowa rządu.

- Obowiązkiem każdego rządu jest przede wszystkim bezpieczeństwo obywateli, którzy mieszkają w naszym kraju, bezpieczeństwo naszych rodaków - oświadczyła Kopacz.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kopacz: imigranci ekonomiczni a uchodźcy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.