Kraków: 217 zarzutów dla fałszywego wnuczka

PAP / drr

217 zarzutów usłyszał mężczyzna oszukujący starszych ludzi metodą "na wnuczka". Swoje ofiary wyszukiwał w książce telefonicznej; bilingi połączeń telefonicznych będą dowodem w sprawie - poinformowano we wtorek PAP w krakowskiej prokuraturze.

- Prokuratura przedstawiła Adrianowi P. trzy zarzuty wyłudzenia i 214 zarzutów usiłowania wyłudzenia - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

Mężczyzna, zamieszkujący na terenie woj. śląskiego, dzwonił do mieszkańców Krakowa wyszukując numery z książki telefonicznej. Po głosie oceniał, czy rozmawia ze starsza osobą i może ją oszukać podając się za krewnego i prosząc o pomoc finansową w rzekomo pilnej sytuacji.

Ofiary oszustwa są ustalane na podstawie połączeń telefonicznych Adriana P.

Jak podkreśliła prok. Marcinkowska, fakt, że tak wiele z osób, do których dzwonił Adrian P. nie dało się oszukać świadczy o tym, że starsi ludzie, poznali już metody działania oszustów i nie są już tak łatwowierni ani bezkrytyczni w oferowaniu pomocy.

Próby wyłudzenia pieniędzy od potencjalnych ofiar zostały udaremnione przez rozpracowujących grupę oszustów policjantów Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Do aresztu trafił zarówno 30-letni Adrian P., jak i 18-letni pośrednik Roman T., który zgłaszał się po odbiór pieniędzy. Wobec trzeciego podejrzanego zastosowano dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kraków: 217 zarzutów dla fałszywego wnuczka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.