Kudrycka: będą pieniądze na podwyżki

Kudrycka: będą pieniądze na podwyżki
(fot. PAP/Piotr Wittman)
PAP/ ad

Minister nauki Barbara Kudrycka poinformowała, że w poniedziałek do wszystkich uczelni powinny dotrzeć środki finansowe na podwyżki dla pracowników naukowych. Przyznała, że na konta pracowników pieniądze mogą trafić dopiero na początku czerwca.

Kudrycka przypomniała, że pracownicy akademiccy otrzymają podwyżki z wyrównaniem od 1 stycznia 2013 roku. W tym roku uczelnie na podwyżki otrzymają 907 mln złotych. Minister zapowiedziała, że w przyszłym roku do pracowników trafi 1,8 mld zł a w 2015 - ponad 2 mld złotych.

"Ministerstwo brało pod uwagę, że ma to być wzrost o ponad 9 procent w stosunku do obecnych funduszy, które otrzymują uczelnie w dotacji podstawowej" - powiedziała Kudrycka na konferencji prasowej w Gdańsku.

Pytana o to, jaką średnią kwotę może otrzymać pracownik naukowy, powiedziała, że "jest to bardzo zróżnicowane, ponieważ to od władz uczelni i poszczególnych wydziałów zależy, w jakim trybie będą realizowane te podwyżki". "Nam zależało na tym, żeby uzgodniono system przyznawania podwyżek ze związkami zawodowymi, ale też aby oddziaływały one motywacyjnie na pracowników a więc każda uczelnia ma własny system" - wyjaśniła Kudrycka.

Minister nauki uczestniczyła w poniedziałek w Gdańsku w uroczystości otwarcia nowego budynku wydziału chemii Uniwersytetu Gdańskiego.

DEON.PL POLECA

Jak informowało wcześniej Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, na pierwszy etap podwyżek wynagrodzeń pracowników publicznych szkół wyższych w 2013 r. przeznaczonych jest 907 mln zł. Kolejne dwa etapy podwyżek mają być realizowane w 2014 r. i 2015 r. Łącznie w tym czasie pracownicy naukowi mają uzyskać podwyżkę wynagrodzeń do 30 proc. na jeden etat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kudrycka: będą pieniądze na podwyżki
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.