Lubelskie: 13-latek wszedł na transformator i został porażony prądem

Lubelskie: 13-latek wszedł na transformator i został porażony prądem
Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim
PAP / tk

W stanie zagrażającym życiu do szpitala trafił 13-latek, który wszedł na transformator średniego napięcia obok szkoły w miejscowości Łążek Ordynacki (pow. janowski) i został porażony prądem. Przyczyny wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Chłopiec wisiał na transformatorze

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim st. bryg. Grzegorz Pazdrak poinformował, że w czwartek o godz. 17.34 strażacy otrzymali zgłoszenie o chłopcu, który został porażony prądem i wisi nieprzytomny na transformatorze obok szkoły w miejscowości Łążek Ordynacki.

Jak podał, pierwsi strażacy przyjechali na miejsce po 14 minutach od zgłoszenia i zobaczyli, że na transformatorze średniego napięcia na wysokości czterech metrów wisi głową w dół zaczepiony nogą za element konstrukcyjny przytomny chłopiec.

Po odłączeniu energii elektrycznej, przekazał, strażacy zdjęci chłopca z transformatora, usunęli z niego przypaloną odzież, opatrzyli rany hydrożelami i okryli folią termiczną.

13-latek w szpitalu

Następnie 13-latek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

DEON.PL POLECA

 

Asp. szt. Faustyna Łazur z KPP w Janowie Lubelskim podała, że po przybyciu do szpitala lekarze stwierdzili, że chłopiec jest w stanie zagrażającym życiu i ma oparzenia ok. 40 proc. ciała.

Policja ustaliła, że w czwartek po południu trzech chłopców bawiło się na terenie zamkniętej o tej porze szkoły podstawowej. Jeden z nich wszedł na znajdujący się w pobliżu transformator i został porażony prądem. Pomoc wezwał jeden z bawiących się z nim chłopców.

Łazur poinformowała, że przyczyny wypadku bada policja pod nadzorem prokuratury.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marta Łysek

Zło jest bliżej niż ci się wydaje…

Sokółka, mała urokliwa miejscowość na Podlasiu. Spokojne życie mieszkańców przerywa zagadkowe zaginięcie proboszcza. Strach i napięcie potęguje wiadomość, że w okolicy doszło do brutalnej zbrodni.

Grzegorz Sobal, kiedyś...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Lubelskie: 13-latek wszedł na transformator i został porażony prądem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.