Ludowcy chcą m.in. emerytur obywatelskich

Ludowcy chcą m.in. emerytur obywatelskich
Ludowcy chcą m.in. emerytur obywatelskich (fot. PAP/Paweł Kula)
PAP / ad

Zapewnienie bezpieczeństwa państwa, społecznego, żywnościowego, środowiska, a także gospodarczego - to pięć filarów programu PSL przedstawionego w piątek w Warszawie.

Ludowcy chcą wprowadzić nowe emerytury obywatelskie. Jak byłyby finansowane, na razie nie wiadomo.

"Nasz program skupia się na człowieku, dla nas człowiek jest najważniejszy. Mamy pięć wymiarów bezpieczeństwa: bezpieczeństwo społeczne, bezpieczeństwo żywnościowe, środowiskowe, gospodarcze i bezpieczeństwo państwa. Te pięć głównych obszarów, które sprawiają, że możemy czuć się bezpieczni w naszym kraju dla nas jest fundamentalne" - mówił na konferencji prasowej szef Stronnictwa Waldemar Pawlak.

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak poinformowała, że PSL zaproponuje Polakom, którzy nie byli ubezpieczeni i nie mogą już pracować, rodzaj emerytury obywatelskiej. Ma ona dać bezpieczeństwo finansowe osobom, które nie mogą być już aktywne zawodowo.

Oświadczyła, że emerytura taka byłaby wprowadzana etapami - w pierwszej kolejności otrzymywaliby ją ci, którzy nie są ubezpieczeni w systemie powszechnym. Pytana o źródła finansowania powołała się na przykład obniżenia opłat dla OFE, co przyniosło spore oszczędności. Nie podała jednak konkretnego rozwiązania, które miałoby finansować proponowane przez PSL emerytury.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ludowcy chcą m.in. emerytur obywatelskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.