Minister zdrowia: w Polsce ruszają badania nad mutacjami COVID-19

Minister zdrowia: w Polsce ruszają badania nad mutacjami COVID-19
fot. PAP/Marcin Obara / YouTube
3 miesiące temu
PAP / pk

Od poniedziałku ruszają w Polsce badania nad mutacjami COVID-10 - poinformował w czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Badania koordynował będzie ośrodek w Krakowie.

Szef resortu zdrowia, pytany przez dziennikarzy o kwestię prowadzenia w Polsce badań pod kontem mutacji COVID-19 poinformował, że rozpoczyna właśnie działać sieć badań pod kontem mutacji genotypu, który występuje w wirusie.

Zwrócił uwagę, że potwierdzenia pierwszego przypadku brytyjskiego szczepu koronawirusa w Polsce dokonano w prywatnym laboratorium w Złotnikach w woj. wielkopolskim.

"Od poniedziałku ruszają badania w sieci laboratoriów, one są koordynowane przez ośrodek w Małopolsce pod kierownictwem prof. Krzysztofa Pyrcia, do którego inne ośrodki z całego kraju będą wysyłały pozytywny materiał genetyczny, który będzie podstawą sekwencjonowania genomu wirusa" - poinformował Niedzielski.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Minister zdrowia: w Polsce ruszają badania nad mutacjami COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.