Morawiecki spotka się w Brukseli z Macronem

Morawiecki spotka się w Brukseli z Macronem
(fot. PAP/Paweł Supernak)
PAP / jp

Premier Mateusz Morawiecki spotka się podczas szczytu unijnego w Brukseli z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Rozmowa ma się odbyć w piątek rano.

Premier Polski przylatuje do Brukseli w czwartek na dwudniowy szczyt UE. Będzie to jego debiut w gronie szefów państw i rządów krajów UE. Piątkowa rozmowa Morawieckiego z prezydentem Francji ma dotyczyć bieżących spraw europejskich.

Tymczasem w czwartek rano premierzy Polski, Węgier, Czech i Słowacji spotkają się w Brukseli z szefem włoskiego rządu Paolo Gentilonim, żeby przedyskutować kwestie dotyczące migracji. W spotkaniu ma wziąć udział także szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker. Kraje Grupy Wyszehradzkiej reprezentować będą, oprócz Morawieckiego: Andrej Babisz (Czechy), Viktor Orban (Węgry) oraz Robert Fico (Słowacja).

Również w czwartek o godz. 14 odbędzie się konferencja prasowa Morawieckiego w stałym przedstawicielstwie RP w Brukseli. Będzie to jego pierwsza konferencja w roli szefa rządu.

DEON.PL POLECA

Liderzy unijni uroczyście zainaugurują podczas szczytu w czwartek współpracę wojskową PESCO, będą rozmawiać o migracji, a w formacie 27 państw w piątek o Brexicie oraz reformach strefy euro.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Morawiecki spotka się w Brukseli z Macronem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.