MSZ: trwają poszukiwania jachtu z polską załogą zaginionego na Atlantyku

MSZ: trwają poszukiwania jachtu z polską załogą zaginionego na Atlantyku
(fot. shutterstock.com)
PAP / jp

Trwają poszukiwania jachtu z polską załogą zaginionego na Oceanie Atlantyckim, na terytorium nadzorowanym przez żandarmerię na Martynice - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W niedzielę rano media poinformowały, że dwójka Polaków zaginęła w trakcie samotnego rejsu dookoła świata. Według TVN24, na pokładzie byli 74-letni mężczyzna i 54-letnia kobieta, którzy wypłynęli z Madery na Barbados na początku listopada.

DEON.PL POLECA
Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że polskie służby konsularne "pozostają w bieżącym kontakcie z właściwymi instytucjami na Martynice i Barbadosie, które realizują czynności poszukiwawcze na wodach pozostających pod nadzorem tych terytoriów, w tym z Centrum Operacyjnym Poszukiwań Morskich Żandarmerii na Martynice, a także z rodziną poszukiwanych żeglarzy".

- Nasze służby zadeklarowały wszelką niezbędną pomoc ze strony władz polskich - zaznaczyło MSZ.

Resort dodał, że o trwającej akcji poszukiwawczej powiadomione zostały też służby przybrzeżne wysp regionu oraz jednostki pływające należące do Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii.

- Czynności poszukiwawcze utrudnia znaczna odległość od brzegów Barbadosu, ok. 300 mil morskich, i Martyniki, ok. 600 mil morskich - wyjaśniło MSZ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

MSZ: trwają poszukiwania jachtu z polską załogą zaginionego na Atlantyku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.