"Nasz Dziennik": Ochrona szkoli BOR

"Nasz Dziennik": Ochrona szkoli BOR
(fot. shutterstock.com)
PAP / ptt

Zewnętrzna firma ochroniarska szkoli funkcjonariuszy BOR w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych - donosi "Nasz Dziennik".

Chodzi o szkolenia operatorów aparatów rentgenowskich (RTG) w zakresie wykrywania przedmiotów niebezpiecznych podczas kontroli bagaży i osób.

Wyjaśnień w sprawie "prywatyzacji" szkolenia służby ochraniającej najważniejsze osoby w państwie chcą posłowie z sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych. Z wyboru Konsalnetu będą tłumaczyć się minister Teresa Piotrowska i szef Biura Ochrony Rządu gen. Krzysztof Klimek.

- Firma Konsalnet została wyznaczona przez Urząd Lotnictwa Cywilnego jako jedyny licencjonowany ośrodek w Polsce, który prowadzi szkolenia z obsługi systemu firmy CASRA XRT - TUTOR 3. To specjalny system, który interpretuje obrazy z rentgenów. Nie mamy u siebie instruktorów od tego systemu - przyznaje rzecznik BOR mjr Dariusz Aleksandrowicz.

- Jestem przeciwnikiem tego typu rozwiązań. Służby mają szkolić się we własnych kręgach. Nie należy wprowadzać tutaj podmiotów zewnętrznych - mówi były szef BOR Andrzej Pawlikowski.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nasz Dziennik": Ochrona szkoli BOR
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.