Nazwiska poległych w Afganistanie żołnierzy

PAP / slo

St. kapral Piotr Ciesielski, st. szer. Łukasz Krawiec, st. szer. Marcin Szczurowski, st. szer. Marek Tomala i szer. Krystian Banach - to nazwiska poległych w środę w Afganistanie polskich żołnierzy.

- Rodziny poległych żołnierzy zostały poinformowane o zdarzeniu - podał w komunikacie rzecznik X zmiany PKW Afganistan kpt. Dariusz Guzenda.

DEON.PL POLECA
Dodał, że na miejsce wybuchu natychmiast wezwano śmigłowce ewakuacji medycznej (MEDEVAC). - Pomimo podjętej akcji ratunkowej nie udało się uratować żadnego z żołnierzy - poinformował.

Prezydent Komorowski podjął decyzję o opuszczeniu do połowy masztu flag na Belwederze i Pałacu Prezydenckim w związku z tragiczną śmiercią pięciu polskich żołnierzy w Afganistanie. Prezydent wyraził nadzieję, że rodziny ofiar zostaną otoczone "serdeczną myślą i modlitwą". - Jestem przekonany, że Ministerstwo Obrony Narodowej dołoży wszelkich możliwych starań, aby w tym trudnym i bolesnym momencie rodziny odczuły, że nie są same - powiedział Komorowski.

DEON.PL POLECA

Pięciu polskich żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie służyło w 20. Bartoszyckiej Brygadzie Zmechanizowanej. To największa taka tragedia w historii polskich misji za granicą.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nazwiska poległych w Afganistanie żołnierzy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.