"Nie chcemy ekshumacji Marii Kaczyńskiej"

"Nie chcemy ekshumacji Marii Kaczyńskiej"
(fot. PAP/Tomasz Gzell)
PAP / psd

Nie jest rozważany wniosek o ekshumację prezydentowej Marii Kaczyńskiej - napisali we wspólnym oświadczeniu przekazanym PAP szef PiS Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska.

Brat prezydenta Lecha Kaczyńskiego i córka odnieśli się w ten sposób do poniedziałkowej publikacji "Naszego Dziennika". 

Chodzi o artykuł "Zawinił rząd". Znalazło się w nim stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Legnicy "miał przyznać, że zastanawia się, czy nie złożyć wniosku o ekshumację ciała Marii Kaczyńskiej ze względu na obawę o niegodny sposób pochówku". 

"Maria Kaczyńska została pochowana w sposób godny, o czym zaświadcza córka Marta Kaczyńska. Nie jest również rozważany wniosek o ekshumację Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej" - brzmi treść oświadczenia podpisanego przez Jarosława Kaczyńskiego i Martę Kaczyńską, które przesłało PAP biuro prasowe klubu parlamentarnego PiS.

Prezydent Lech Kaczyński i prezydentowa Maria Kaczyńska, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej spoczywają na Wawelu, w sarkofagu umieszczonym w pomieszczeniu przed kryptą Józefa Piłsudskiego pod Wieżą Srebrnych Dzwonów. 

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Nie chcemy ekshumacji Marii Kaczyńskiej"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.