Nie płacisz abonamentu? Będziesz dłużnikiem

"Gazeta Wyborcza" / PAP / drr

Nie płacisz abonamentu RTV? Uważaj - możesz trafić na listę dłużników, ostrzega "Gazeta Wyborcza". KRRiT straciła cierpliwość i upomina się o swoją należność. Chodzi aż o 2 mld zł.

Wezwania do zapłacenia zaległości wysyła Poczta Polska, z którą KRRiT podpisała umowę. Na razie wysłano je do 100 osób prywatnych i 50 firm. Osoby są wybrane losowo wśród tych, które zalegają z płatnościami.

Gdy należności nie zostaną uregulowane, dane zostaną przekazane do Krajowego Rejestru Długów, powiedziała "GW" Katarzyna Twardowska, rzeczniczka KRRiT i dodała, że to dopiero początek akcji.

Abonament powinno płacić ok. 4 mln 284 tys. Polaków (tylu zarejestrowało odbiorniki). Większość tego nie robi: dłużników jest ponad 3 mln.

Przyłapany telewidz - jeśli nie płaci abonamentu pięć lat lub dłużej - boleśnie poczuje uregulowanie rachunków z KRRiT: będzie musiał zapłacić 1634 zł.

DEON.PL POLECA

Wpływy z abonamentu spadają - w 2008 r. było to 726 mln zł, w 2009 r. - 628 mln zł, a w ub. roku - 537 mln zł. KRRiT przewiduje, że w tym roku wyniosą ok. 470 mln zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Nie płacisz abonamentu? Będziesz dłużnikiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.