Nietypowe znalezisko w Warszawie: Obok przystanku stała otwarta trumna. Nie była pusta

Nietypowe znalezisko w Warszawie: Obok przystanku stała otwarta trumna. Nie była pusta
fot. depositphotos.com
onet.pl / red

Warszawa zaskakuje po raz kolejny. Kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta (ZOM) podczas rutynowego patrolu natknęli się na widok, który trudno opisać słowami. Obok jednego z przystanków autobusowych w stolicy stała... drewniana trumna. Co więcej, była otwarta, a w jej wnętrzu znajdował się manekin.

  • Sensacyjne odkrycie w Warszawie: Kontrolerzy ZOM znaleźli otwartą trumnę z manekinem obok przystanku autobusowego.
  • Rutynowe patrole: ZOM i Straż Miejska codziennie patrolują Warszawę, dbając o czystość i bezpieczeństwo.
  • Nietypowe odpady: Trumna to ekstremalny przykład nietypowych odpadów, ale ZOM regularnie znajduje dziwne rzeczy, wykraczające poza standardowe śmieci.
  • Lista zaskakujących znalezisk: Do typowych "znalezisk" należą meble, sprzęt AGD, elementy budowlane porzucane w miejscach publicznych.
  • Przestrzeń publiczna jak śmietnik?: Ilość porzucanych przedmiotów jest tak duża, że można by umeblować mieszkania, co świadczy o traktowaniu przestrzeni publicznej jak śmietnika.
  • Problem wandalizmu: Oprócz śmieci, problemem jest wandalizm, np. zniszczone hulajnogi i rowery miejskie wrzucane w nieodpowiednie miejsca.
  • Interwencja ZOM: W sytuacjach zagrożenia, ZOM wysyła specjalne grupy interwencyjne do sprzątania i usuwania niebezpieczeństw.
  • Apel o zmianę postawy mieszkańców: ZOM sugeruje, że rozwiązanie problemu wymaga zmiany podejścia mieszkańców do wspólnej przestrzeni, aby uniknąć zalewu nietypowych odpadów i aktów wandalizmu.

Szokujące odkrycie podczas patrolu ZOM

Otwarta trumna na przystanku zszokowała mieszkańców stolicy. fot.depositphotos.comOtwarta trumna na przystanku zszokowała mieszkańców stolicy. fot.depositphotos.com

Tak nietypowe znalezisko zszokowało nawet doświadczonych kontrolerów ZOM i strażników miejskich, którzy codziennie przemierzają warszawskie ulice w trosce o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców. Jak podkreśla ZOM, ich praca to nie tylko dbanie o czystość, ale także eliminowanie potencjalnych zagrożeń, takich jak rozbite szyby czy połamane ławki. Jednak trumna z manekinem zdecydowanie wykracza poza standardowe "odpady" spotykane w przestrzeni miejskiej.

Nietypowe odpady w przestrzeni miejskiej

"Wśród pozostawionych śmieci typu butelki czy opakowania po jedzeniu znajdują się również bardzo niestandardowe odpady" – informuje Zarząd Oczyszczania Miasta. Trumna z manekinem to tylko jeden z przykładów zaskakujących znalezisk. Kontrolerzy regularnie natykają się na porzucone w miejscach publicznych kanapy, fotele, skrzydła drzwi, dywany, a nawet sprzęt AGD taki jak pralki czy zamrażarki.

DEON.PL POLECA

"Z przedmiotów pozostawionych na chodnikach i przystankach dałoby się umeblować niejedno mieszkanie" – podsumowuje ZOM, obrazując skalę problemu. Mieszkańcy Warszawy traktują przestrzeń publiczną jak wielki śmietnik, pozbywając się wielkogabarytowych odpadów w niedozwolonych miejscach.

Wandalizm jako dodatkowy problem

Problem nie ogranicza się jedynie do nieporządku. ZOM zwraca uwagę na akty wandalizmu, takie jak zniszczone hulajnogi czy rowery miejskie wrzucane na dachy przystanków lub do koszy na śmieci.

W sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu, ZOM uruchamia grupy interwencyjnego sprzątania. Pracownicy ci reagują na zabrudzone chodniki, rozbite szyby, nielegalne ogłoszenia i graffiti. Jednak nawet najsprawniejsze służby nie są w stanie uporać się z falą nietypowych odpadów i aktów wandalizmu, jeśli mieszkańcy nie zmienią swojego podejścia do wspólnej przestrzeni.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Ponikło

Poruszająca książka o ostatnich latach życia ks. prof. Józefa Tischnera

Przez lata przekazywał nam mądrość ludzi gór, bo jak wiadomo greccy filozofowie to też górale. Niósł ciężkie brzemię nauczyciela solidarności. Pokazywał, jak myśleć według wartości...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nietypowe znalezisko w Warszawie: Obok przystanku stała otwarta trumna. Nie była pusta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.