Opole: Politechnika Opolska przechodzi na zdalne nauczanie

Opole: Politechnika Opolska przechodzi na zdalne nauczanie
(fot. depositphotos.com)
6 miesięcy temu
PAP / jb

Ze względu na sytuację epidemiczną, od najbliższego poniedziałku do końca miesiąca Politechnika Opolska przechodzi w tryb zdalnego nauczania - poinformowało biuro prasowe uczelni.

 

Od 1 października kształcenie studentów na Politechnice Opolskiej przebiegało w trybie hybrydowym: wykłady były prowadzone zdalnie, natomiast pozostałe zajęcia w trybie stacjonarnym. Decyzją rektora uczelni, prof. Marcina Lorenca, od poniedziałku wszystkie zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym.

Jak poinformowano, uczelnia już wcześniej przygotowała także formę nauki zdalnej dla zajęć stacjonarnych – udostępniając materiały na platformie edukacyjnej - jako rozwiązanie sytuacji, w której studenci zostali objęci kwarantanną i tym samym nie mogli uczestniczyć w zajęciach. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, władze uczelni podjęły decyzję o czasowej rezygnacji z zajęć stacjonarnych.

"Bezpieczeństwo studentów i kadry uczelnianej jest dla nas najważniejsze, dlatego musimy reagować. Stąd też przechodzimy na całkowity tryb kształcenia zdalnego" – podkreślił prof. Lorenc.

Tryb nauczania zdalnego zostaje wprowadzony na uczelni od 12 października do końca miesiąca. Zajęcia będą odbywać się zgodnie z planem. Wyjątkiem są te, których forma bądź specyfika nie pozwala na realizację w formie zdalnej – te zajęcia zostaną zawieszone i odrobione w późniejszym terminie (decyzję w tej sprawie podejmuje dziekan danego wydziału). Zarządzenie rektora dotyczy tylko organizacji zajęć. Pracownicy administracyjni uczelni pracują normalnie.

Politechnika Opolska jako pierwsza uczelnia w regionie ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem wprowadziła zdalną formę nauczania 10 marca. Część zajęć została przywrócona do trybu stacjonarnego pod koniec maja.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak
31,43 zł
44,90 zł

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Opole: Politechnika Opolska przechodzi na zdalne nauczanie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.