Pięć tysięcy spotkań kandydatów PSL

Pięć tysięcy spotkań kandydatów PSL
Wicepremier, minister gospodarki, lider PSL Waldemar Pawlak odwiedził, 30 bm. dzieci w przedszkolu Koala w Warszawie. (fot. PAP/Paweł Kula)
PAP / slo

Pięć tysięcy spotkań z wyborcami w całym kraju przeprowadzą w ostatnim tygodniu kampanii kandydaci do Sejmu i Senatu z list PSL. Zapowiedział to w sobotę w Poznaniu szef sztabu wyborczego PSL Eugeniusz Grzeszczak.

- To zadanie na kolejnych pięć dni przed wyborami nie tylko dla liderów, ale dla wszystkich kandydatów z naszych list. Tysiąc naszych kandydatów odbędzie po jednym spotkaniu dziennie - powiedział.

- To nie jest nadmierny wysiłek, bo nasi kandydaci są wśród ludzi, spotykają się w różnych środowiskach i prezentują nasz program. Myślę, że tak, jak w ostatnich wyborach samorządowych zaskoczyliśmy wszystkich uzyskując szesnastoprocentowe poparcie i stając się trzecią siłą polityczną, tak liczymy na dobre poparcie i teraz - dodał.

Zdaniem Grzeszczaka są szanse na poszerzenie liczby wyborców o ludzi młodych. Zauważył, że niektóre ośrodki badania opinii publicznej wyliczyły dla PSL dwunastoprocentowe poparcie wśród osób w wieku 18 - 24 lat.

- To więcej niż w przypadku SLD. Taki wynik to efekt kampanii prowadzonej w sposób przyjazny, nowoczesny, przy pomocy internetu. Nasze spoty mają bardzo przychylne oceny nie tylko widzów, ale także naszej konkurencji politycznej - powiedział.

DEON.PL POLECA

Lider wielkopolskiego PSL, europoseł Andrzej Grzyb powiedział, że PSL liczy w Wielkopolsce na podwojenie liczby mandatów poselskich. Obecnie partia ma w Sejmie czterech swoich przedstawicieli z tego regionu. W tegorocznych wyborach parlamentarnych PSL wystawia z Wielkopolski ponad 80 kandydatów.

Liderami list w wyborach do Sejmu są: w okręgu kalisko-leszczyńskim poseł Józef Racki, w okręgu pilskim poseł Stanisław Kalemba, w okręgu poznańskim wicemarszałek województwa wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, w okręgu konińskim poseł Eugeniusz Grzeszczak, sekretarz stanu w kancelarii premiera.

O mandat senatora ubiegają się: starosta złotowski Ryszard Goławski, rektor poznańskiej AWF prof. Jerzy Smorawiński, były starosta rawicki Zdzisław Maćkowiak, dziennikarki Dorota Gapska i Andżelika Możdżanowska, wójt gminy Jaraczewo Dariusz Strugała i były starosta śremski Teodor Stępa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Pięć tysięcy spotkań kandydatów PSL
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.