PKP szukają organizatora Święta Kolejarza

PKP szukają organizatora Święta Kolejarza
(fot. Artur Malinowski / Foter / CC BY)
PAP / mh

Atrakcyjna, prestiżowa i nowatorska - taka ma być tegoroczna impreza z okazji Święta Kolejarza, jaką planuje zorganizować PKP SA. Spółka właśnie ogłosiła przetarg na napisanie scenariusza i zorganizowanie imprezy, która ma się odbyć na Stadionie Narodowym.

"Nowatorstwo imprezy nie może przysłaniać jej głównego celu, czyli spotkania kolejarzy z okazji święta i wręczenia im odznaczeń państwowych i resortowych za długoletnią służbę na kolei i zasługi dla transportu kolejowego" - napisano w specyfikacji przetargowej.
W imprezie planowanej na 29 listopada ma wziąć udział około dwóch tysięcy osób. Kolejarze mają zjechać na nią z całej Polski.
PKP SA planuje, że na płycie Stadionu Narodowego powstanie zadaszona hala o powierzchni 6 tys. mkw., w której odbędzie się część oficjalna, część artystyczna i bankiet. Ponadto na stadionie przewidziano także pomieszczenia, w których ma się odbyć bankiet VIP-ów i miejsce przeznaczone na garderobę dla gwiazdy wieczoru. Jak wskazano w dokumentach przetargowych, gwiazdą wieczoru ma być Kayah. Poza piosenkarką, wystąpią także trzy zespoły amatorskie złożone z kolejarzy.
Spółka chce, by scenariusz imprezy był ciekawy oraz by uwzględniał "liczbę osób oraz ich charakterystykę". Ponadto PKP życzy sobie, by krzesła ustawione w hali, gdzie odbędzie się część oficjalna imprezy, były "wygodne, estetyczne" i w żadnym wypadku nie mogą być składane.
Zainteresowani mogą składać oferty do 16 września, do południa.
W PRL dzień kolejarza obchodzono w drugą niedzielę września, później uroczystość przełożono na 25 listopada - dzień poświęcony świętej Katarzynie Aleksandryjskiej, patronce kolejarzy.
Jak się szacują kolejarze, ich branża w Polsce to blisko dwieście tysięcy osób. Wśród ponad 150 przedsiębiorstw kolejowych ponad 60 to licencjonowani przewoźnicy pasażerscy i towarowi, pozostałe to firmy zajmujące się modernizacją infrastruktury, produkcją i utrzymaniem taboru kolejowego oraz producenci materiałów i komponentów do infrastruktury kolejowej.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

PKP szukają organizatora Święta Kolejarza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.