PKW nie poda we wtorek wyników wyborów

PKW nie poda we wtorek wyników wyborów
(fot. PAP/Grzegorz Michałowski)
5 lat temu
PAP / psd

Państwowa Komisja Wyborcza nie poda we wtorek oficjalnych wyników wyborów do wszystkich szczebli samorządu - dowiedziała się wieczorem PAP w Komisji. O takiej możliwości mówili rano członkowie PKW.

Z informacji podawanych PAP przez wojewódzkie komisje wyborcze w całym kraju wynika, że do wielu w nich nie dotarły jeszcze protokoły z komisji powiatowych, na podstawie których wyliczane są wyniki wyborów do sejmików. Niektóre wojewódzkie komisje planują kontynuować prace w środę, lub nawet w czwartek.

Opóźnienia w sumowaniu głosów oddanych w niedzielnych wyborach samorządowych to efekt problemów z funkcjonowaniem systemu informatycznego. W poniedziałek wieczorem komisje terytorialne mogły już korzystać w pełni z systemu elektronicznego przy ustalaniu wyników wyborów tam, gdzie głosowanie jest większościowe, czyli przy wyborach wójtów, burmistrzów, prezydentów i radnych gminnych. We wtorek system nie działał w pełni dla głosowań proporcjonalnych, czyli przy ustalaniu wyników w wyborach do sejmików, rad powiatów, rad miast na prawach powiatów i dzielnic Warszawy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PKW nie poda we wtorek wyników wyborów
Komentarze (10)
SW
szwindel wyborczy
19 listopada 2014, 05:57
Dla mnie wyniki wyborów są sfałszowane, bo ktoś włamał się do centralnej bazy wyników wyborów... Chcą by wygrała nie PIS, ale np. Platforma i PSL i tak sobie dalej rządziły przez 4 lata !!!
B
bonaventura
19 listopada 2014, 05:20
Koniecznie przeczytajcie proroczy artykuł.Podzielcie się linkiem ze znajomymi. [url]http://wyborcza.pl/1,75478,16861788,Tajemnicza_plaga_niewaznych_glosow_na_Mazowszu__Dobrze.html[/url]
18 listopada 2014, 23:10
Odnoszę wrażenie, że takiego skandalu wyborczego jeszcze nie było. Ale  podobno mogło być gorzej! [url]http://niezalezna.pl/61516-informatyk-ujawnia-kazdy-mogl-zalogowac-sie-do-systemu-pkw-i-wstawic-wynik[/url]
18 listopada 2014, 23:21
Biorąc pod uwagę sensację, którą jest ten skandal, może albo dojść do kolejnego "cudu wyborczego" za kilka dni - czyli wynik diametralnie inny, niż podawany wcześniej, lub - co gorzej! - do kolejnych wyborów z powodu nieuznania tych, a wówwwwwczas? Kto wygrałby, gdyby "program działał poprawnie"? Biedne misie.   Nie ufam. Nie zaufam nigdy, dopóki u władzy jest to środowisko, które jest. Skandal ma skalę niewyobrażalną, ale Polacy znowu cierpliwie poczekają na kolejne kłamstwo...Prędzej czy później wyjdzie prawda, bardziej to WIEM, niż wierzę, niedługo. Wolałabym to prędzej...Może starzeję się, a może mam dość ostatnich 7 lat picu-glancu...A tu takie sensacje. Nie uwierzę już w wynik tych wyborów. To będzie wielkie kłamstwo.
.
...
19 listopada 2014, 00:00
Być może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Skandal jest rzeczywiście gigantyczny. Tym razem POlszewia przegięła, - albo z buty, pewności siebie i przekonania, że wolno im już wszystko, albo z katastrofalnie nieskiego poparcia i desperacji. Mniejsza zresztą z tym. To do czego PiS (a w zasadzie wszyscy, którym zależy aby polska demokracja nie była jedną wielką fikcją) powinien w tej chwili za wszelką cenę dążyć to powołanie komisji śledczej publicznie badającej wszystkie "demokratyczne wybory" organizowane przez POlszewię. Od wyborów prezydenckich 2010 poczynając, gdy po początkowym prowadzeniu JK po podobnej jak obecnie "awarii" jak królik z kapelusza został wyciągnięty Komorowski jako zwycięzca. Już chyba dawno nie było tak doskonałej okazji do skończenia z tym bagnem raz na zawsze.
19 listopada 2014, 00:14
Obawiam się, że jeśli w najbliższych dniach nie okaże się, że wszystko przebiegło ok - w to i tak już nie uwierzę, to i komisje żadne nie pomogą. Rozumiem teraz Twoje stanowisko, ~... . Nie uwierzę w ŻADEN wynik tych wyborów. Farsa trwa zbyt dlługo, by cokolwiek jeszcze było wiarygodne. Nadal wierzę w Polskę i Jej przyszłość, ale to potrwa jednak znacznie dłużej, najwyraźniej...
.
...
19 listopada 2014, 00:24
To chyba na moment zamieniliśmy się rolami ;) Teraz ja widzę światło w tunelu i szansę, a Ty dopiero odległą przyszłość. Komisja przewróciła Millera, komisja może też przewrócić POlszewię obnażając wszystkie ich wyborcze oszustwa i zakulisowe mechanizmy rzadzące tym bajzlem. Do tego właśnie służy ta instytucja - powoływana w sytuacji gdy nie można ufać aktualnej władzy i kontrolowanym przez nią organom państwa. Bardzo dużo zależy od tego jak opozycja to rozegra.
D
dez
19 listopada 2014, 00:26
PiS chce komisji śledczej ws. wyborów [url]http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22879,pis-chce-komisji-sledczej-ws-wyborow.html[/url] Tyle, że taką komisję musi klepnąć większość w sejmie
.
...
19 listopada 2014, 00:41
Z tą większością może być pewien problem... Ale może się okaże, że wycofanie przez Niemców Tuska z Warszawy to był jednak błąd i układ się sypnie. Bądź co bądź nie wszyscy w tej partii mają na kontach jednakowo ciężkie przestępstwa aby go bronić do ostatniej kropli krwi.
W
WDR
18 listopada 2014, 20:37
Który wtorek?

Skomentuj artykuł

PKW nie poda we wtorek wyników wyborów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.