Początek kampanii Kaczyńskiego przełożony?

Początek kampanii Kaczyńskiego przełożony?
Ze względu jednak na dramatyczną sytuację powodziową, sztab rozważa odwołanie konwencji (fot. PAP/Paweł Kula)
PAP / wab

Zbigniew Girzyński powiedział w środę, że zapowiadana na sobotę na pl. Teatralnym w Warszawie konwencja PiS, rozpoczynająca kampanię Jarosława Kaczyńskiego, może się nie odbyć. Jak dodał, zależy to od sytuacji powodziowej, która jest "bardzo dynamiczna".

W niedzielę PiS poinformowało, że 22 maja kandydat tej partii w wyborach prezydenckich Jarosław Kaczyński oficjalnie rozpocznie swoją kampanię. Inauguracja kampanii prezesa PiS miała odbyć się tego dnia pl. Teatralnym w Warszawie.

- To będzie bardzo ważne, programowe wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego – zapewniał Paweł Poncyliusz, rzecznik sztabu kandydata. - I najważniejszy punkt programu - podkreślał.

Ze względu jednak na dramatyczną sytuację powodziową, sztab rozważa odwołanie konwencji.

DEON.PL POLECA

- Być może to rozpoczęcie w takim zakresie i w tym miejscu nie będzie się odbywało. Rozważamy także, biorąc pod uwagę to, co się w tej chwili dzieje, aby zrezygnować z tego przedsięwzięcia - powiedział Girzyński w TVN24.

Jednocześnie dodał, że sytuacja jest "bardzo dynamiczna". - Nie chciałbym w tej chwili kategorycznie się wypowiadać, bo nie mam też takiej wiedzy, natomiast być może ta przygotowywana od jakiegoś czasu konwencja na placu Teatralnym się nie odbędzie - zaznaczył.

Girzyński pytany był również, czy należy wprowadzić stan klęski żywiołowej w związku z sytuacją powodziową (pociągnęłoby za sobą konieczność przesunięcia wyborów prezydenckich - wyznaczonych na 20 czerwca).

Zdaniem posła PiS, w tej sprawie decyzje należą do osób pełniących najwyższą władzę w państwie. - To one mają informacje i wiedzę na temat tego, jak bardzo zaawansowana jest powódź - powiedział.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Początek kampanii Kaczyńskiego przełożony?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.