Podpisano porozumienie ws. nowej siedziby IPN

Podpisano porozumienie ws. nowej siedziby IPN
PAP / psd

IPN dostanie w tzw. trwały zarząd nieruchomość przy ul. Wołoskiej w Warszawie - przewiduje porozumienie podpisane w poniedziałek przez ministra skarbu, prezesa IPN oraz szefa Agencji Rozwoju Przemysłu. Centrala Instytutu przeniesie się tam wiosną 2013 r.

IPN przeniesie się tam z wynajmowanego budynku przy ul. Towarowej, za który nie jest w stanie płacić.

DEON.PL POLECA

Porozumienie podpisali w poniedziałek minister skarbu Mikołaj Budzanowski, prezes IPN Łukasz Kamiński oraz prezes Agencji Rozwoju Przemysłu (która była dotychczasowym użytkownikiem nieruchomości przy Wołoskiej) Wojciech Dąbrowski. ARP przeniesie się do Centrum Bankowo-Finansowego przy ul. Nowy Świat.

Do września 2013 r. IPN ma dostać nieruchomość w tzw. trwały zarząd. Na Wołoską przeniosą się biura IPN; na powierzchni 6,5 tys. mkw. nie zmieszczą się jednak archiwa Instytutu. Według Kamińskiego na całe przenosiny IPN wyda kilka milionów zł.

Budzanowski ocenił w poniedziałek, że kwestia siedziby IPN powinna być załatwiona "znacznie wcześniej".

W sierpniu Instytut poinformował, że spółka Ruch S.A. - właściciel budynku przy ul. Towarowej - sprzedała go firmie GHN należącej do grupy Skanska. IPN zajmował ten budynek od 2000 r. Po sprzedaży biurowca IPN oświadczył, że nie mógł kupić tego budynku z powodu cięć budżetowych. Pod koniec sierpnia Rada IPN wystąpiła do premiera z prośbą o pomoc w uzyskaniu nowego budynku i wyjaśnieniu "zaniedbań związanych z tą sprawą", których według Rady dopuściło się Ministerstwo Skarbu i Ministerstwo Finansów. Resort skarbu od początku zapewniał, że nie pozostawi IPN bez siedziby.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Podpisano porozumienie ws. nowej siedziby IPN
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.