Policja: kolejne dwie osoby nieletnie zatrzymane ws. zabójstwa w Wawrze

Policja: kolejne dwie osoby nieletnie zatrzymane ws. zabójstwa w Wawrze
(fot. PAP/Piotr Nowak)
PAP / ms

Policja zatrzymała kolejne dwie osoby nieletnie w sprawie zabójstwa, do którego doszło w piątek w szkole w Wawrze - przekazał we wtorek PAP rzecznik stołecznej komendy kom. Sylwester Marczak.

W ubiegły piątek przed południem w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Raniony nożem chłopiec zmarł. Podejrzany o zabójstwo 15-latek trafił do schroniska dla nieletnich. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

We wtorek rzecznik KSP poinformował PAP, że do sprawy zatrzymano kolejne dwie osoby nieletnie. Rzecznik Sądu Okręgowego Warszawa-Praga sędzia Marcin Kołakowski powiedział PAP, że sprawą dwóch nieletnich zajął się sąd.

O godz. 13.30 w sądzie odbędzie się konferencja prasowa, gdzie udzielone zostaną kolejne informacje dotyczące tragedii w Wawrze.

Sprawą zabójstwa nastolatka - jak przekazał PAP w poniedziałek rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak - zajmuje się specjalna grupa policji. "Sprawa jest dla nas priorytetem" - podkreślił rzecznik. Policjanci apelują również o powstrzymywanie się od niepotrzebnych komentarzy.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe zdecydował, by podejrzanego o zabójstwo umieścić w schronisku dla nieletnich. Biegli mają zbadać m.in. poczytalność i stopień rozwoju 15-latka. Następnie prokuratura zdecyduje, czy będzie sądzony na podstawie przepisów Kodeksu karnego jak osoba dorosła, czy sprawa trafi do sądu rodzinnego, który będzie orzekał na podstawie przepisów o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Policja: kolejne dwie osoby nieletnie zatrzymane ws. zabójstwa w Wawrze
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.