Polska samorządowa to dziecko Solidarności

Polska samorządowa to dziecko Solidarności
(fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0)
5 lat temu
PAP / pk

Wielu dziennikarzy często zadaje mi pytanie dlaczego Solidarność tak angażuje się w te wybory. Zawsze im odpowiadam - bo Polska samorządowa to dziecko NSZZ "Solidarność" - powiedział w środę w Rzeszowie przewodniczący związku Piotr Duda.

Lider Solidarności wziął udział w regionalnej konwencji PiS. W swoim wystąpieniu przypomniał, że 33 lata temu, na pierwszy zjeździe krajowym NSZZ "Solidarność" wiele miejsca w uchwale programowej poświęcone było właśnie Polsce samorządowej.

Duda podziękował też działaczom Solidarności, którzy posłuchali jego apelu i zaangażowali się w wybory, kandydując do władz na rożnych szczeblach. "Tu są nasze małej ojczyzny i tu musimy być jako członkowie Solidarności" - zaznaczył.

Przewodniczący "S" podkreślił, że władza musi służyć społeczeństwu, a nie działać przeciw niemu. Zdaniem Dudy, w ostatnich latach było dużo przykładów, gdzie władza nie liczyła się z głosem społeczeństwa.

"Jako społeczeństwo pamiętamy i będziemy rozliczać tych wszystkich ludzi i tych wszystkich posłów, którzy chcą się ukryć i kandydują do samorządu, a głosowali przeciwko wielu milionom ludzi, którzy podpisali się pod wnioskami pod referendum w sprawie wieku emerytalnego, o referendum ws. sześciolatków i wiele bardzo ważnych inicjatyw obywatelskich zabili. My im tego nie zapomnimy" - oświadczył szef "S".

Duda podczas konwencji PiS wręczył marszałkowi woj. podkarpackiego Władysławowi Ortylowi tytuł Zasłużony dla NSZZ "Solidarność". Dodał, że to najcenniejsze "co może dać Solidarność" i przypomniał, że wśród osób, które otrzymały to wyróżnienie są m.in. Jan Paweł II i śp. prezydent Lech Kaczyński.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Polska samorządowa to dziecko Solidarności
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Polska samorządowa to dziecko Solidarności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.