Prawica z UPR - do wyborów razem

PAP / drr

Niższe podatki dla rodzin, promocja "cywilizacji życia" i zablokowanie przyjęcia euro - z takimi hasłami w wyborach wystartuje komitet wyborczy Prawica, z którego list wystartują m.in. członkowie partii Marka Jurka i UPR. "Naszą siłą jest wiarygodność" - dowodzi Jurek.

- Polska polityka wymaga zasadniczej zmiany. Chcemy być głosem tych Polaków, którzy chcą przywrócenia w naszym życiu publicznym znaczenia zasad, przekonań i odpowiedzialności. Chcemy, żeby w tych wyborach konserwatyści mieli swoją reprezentację - powiedział Jurek na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie.

- Naszą główną siłą w tych wyborach będzie wiarygodność. O sprawy, o których inni mówią, my skutecznie walczyliśmy i będziemy zabiegać - zaznaczył Jurek.

Szef UPR Bartosz Józwiak podkreślił na konferencji prasowej, że wspólny start w wyborach jego ugrupowania z Prawicą Rzeczypospolitej jest efektem wspólnoty programowej. - Na polskiej prawicy zaczyna pojawiać się wspólnotowe myślenie - podkreślił.

Prawica Rzeczypospolitej to chrześcijańsko-konserwatywna partia polityczna powstała w 2007 r. W poprzedniej kadencji Sejmu tworzyła koło poselskie. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 r. zdobyła 1,3 procent głosów. W jesiennych wyborach Marek Jurek będzie otwierał listę w Warszawie; a Bartosz Józwiak w Poznaniu.

Unia Polityki Realnej powstała w 1990 r. jako konserwatywno-liberalna partia polityczna. Wieloletnim jej prezesem był Janusz Korwin-Mikke, który w październiku 2009 r. odszedł z partii w wyniku rozłamu. Po kilku latach rozłamu UPR ponownie połączyła się w jedną strukturę, na czele której w lutym tego roku stanął Bartosz Józwiak. Korwin-Mikke nie powrócił jednak do partii; w 2011 roku stanął na czele nowego ugrupowania "Kongres Nowej Prawicy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prawica z UPR - do wyborów razem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.