Prawie 1,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce

Prawie 1,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce
(fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / df

1 tys. 492 nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Małopolsce, w tym aż 534 w Krakowie, potwierdziły badania laboratoryjne – wynika z wtorkowego raportu służb sanitarnych. Aż 25 osób zmarło.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa wojewody Joanna Paździo 1 tys. 286 zakażeń to tzw. przypadki rozproszone, a 87 osób zaraziło się w rodzinach.

Najwięcej nowych zakażeń stwierdzono w Krakowie, gdzie dodatni wynik testów uzyskały 534 osoby i jest to najwyższa liczba od początku pandemii. Dużo zarażonych jest także w powiatach: suskim (81 osób), nowotarskim i limanowskim (po 80 osób), krakowskim (79 osób), myślenickim (65 osób), wielickim (63 osoby), wadowickim(60 osób), nowosądeckim i bocheńskim (po 52 osoby).

Zmarło 25 osób w wieku od 48 do 94 lat, dwadzieścia dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Aktywnych zakażeń jest w całym regionie 11 tys. 120, w tym 636 dzieci. W szpitalach przebywa 821 chorych – wynika z danych sanepidu.

Duża liczba wykrytych nowych zakażeń to także efekt dużej liczby wykonanych minionej doby testów. W Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie i laboratoriach z nią współpracujących zrobiono 3 tys. 844 badania (w poprzedniej dobie ponad tysiąc mniej: 2 tys. 763).

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ludwik Wiśniewski OP

Nie prześpij czasu, który został Ci dany

Odkryj przenikliwe teksty legendarnego dominikanina

Ojciec Ludwik Wiśniewski OP pokazuje, nieraz w mocnych słowach, jak kierować się na co dzień sumieniem i świadomie żyć Ewangelią. Zapiski niepokornego opozycjonisty...

Skomentuj artykuł

Prawie 1,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem w Małopolsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.